• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

Kolejny raz sprawdziło się powiedzenie „Gdy Żeglce organizują jakąś imprezę to odpowiednia pogoda jest zagwarantowana”


Mimo zapowiedzi o niekorzystnych warunkach atmosferycznych 23 czerwca 2018 r przystąpiliśmy do organizacji IV Biegu i Marszu Nordic Walking o Puchar Sołectwa Żeglce. Na starcie stanęło 55 zawodników, co jest rekordem jeśli chodzi o frekwencje. Czwarta edycja Naszego Biegu przyciągnęła zawodników nie tylko z naszej Gminy i Powiatu, ale również z terenu województwa podkarpackiego.
Start Biegu nastąpił o godzinie 16.00, a po 22 minutach na linii mety zameldował się Kamil Mróz z Dobieszyna.

W kategorii kobiet zwyciężyła Kinga Kasprzycka z Krosna uzyskując czas 30 minut 43 sekundy.

Po starcie Biegu minutę później na trasę wyruszyli zawodnicy Nordic Walking. Po zaciętej rywalizacji zwyciężył Tomasz Wojtowicz minimalnie wyprzedzając Roberta Janochę.

W kategorii kobiet Nordic Walking zwyciężyła Agnieszka Pasieka.

W kategorii najlepszych zawodników z Gminy Chorkówka w Biegu zwyciężył Jan Rodzinka i Monika Wiklowska, a w Marszu Nordic Walking Krzysztof Krawczyk i Joanna Rachwalska.

Nagrodę otrzymał również zawodnik, który przebył najdłuższą drogę by wystartować w Biegu. Został nim Rafał Żeglecki z Przemyśla. Nagrodzona została najmłodsza zawodniczka Faustyna Głowacka.

Szczegółowe wyniki IV Biegu i Marszu Nordic Walking o Puchar Sołectwa Żeglce:
https://docs.google.com/…/1FFcrLWprbrkGyk6s_ftUOV7Rh7A…/edit
Organizatorami IV Biegu i Marszu Nordic Walking było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żeglce „Że Chcę”. Przy organizacji pomagali również druhowie OSP Żeglce i OSP Chorkówka.
Nagrody rzeczowe, puchary, medale i poczęstunek ufundowali: OSK Gold, Prestige, EuroAuto Zbyt – Małgorzata Frużyńska, Gmina Chorkówka, EuroAuto Zbyt – Arkadiusz Frużyński, Multipolisa – Łukasz Jagieło, Krosdach, Lewiatan Zręcin, Groszek Chorkówka.
Fotorelacja okiem Wacława Cichonia:
https://photos.app.goo.gl/W1xKycy8oHk2dxAw5

W imieniu organizatorów IV edycji Biegu i Marszu Nordic Walking o Puchar Sołectwa Żeglce dziękuję tym Wszystkim, którzy w najdrobniejszy sposób pomogli w realizacji tego przedsięwzięcia.