• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

 

N

Drodzy mieszkańcy naszego pięknego sołectwa

Chciałabym Wam serdecznie podziękować za zaufanie jakim obdarzyliście moja osobę w dniu 21 października br, bo to dzięki Wam uzyskałam mandat Radnego Gminy Chorkówka. Startując w wyborach oczywiście marzyła mi się wygrana, ale wynik jaki uzyskałam przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Te uzyskane prawie 72% Waszych głosów spowodowało, że zakręciła się łezka w oku, ale i utwierdziło mnie w przekonaniu że to co robiłam do tej pory zostało docenione.

Dostałam  jeszcze mocniejszego „kopa” do działania i zamierzam to wykorzystać pracując na rzecz naszego społeczeństwa i zrobię wszystko aby Was nie zawieść. Liczę tutaj na Wasze wsparcie i pomoc w realizacji wytyczonych celów. Chciałabym abyśmy wspólnie pracowali dla dobra naszej wioski, a że będziemy mieć duże wsparcie to z pewnością ułatwi nam pracę. Jak się bowiem okazało dzień 21 października 2018 roku stał się dniem historycznym dla Żeglec. Otóż mamy „swojego” Wójta i mamy również Radnego Powiatowego. Cała nasza trójka wykonała kawał pracy i cieszę się że to doceniliście. Grzegorzowi i Stasiowi gratuluję uzyskanych wyników,  życzę owocnej pracy i zapewniam że będę im pomagać. Liczę również na pomoc z ich strony, bo nie raz już pokazaliśmy że jesteśmy jedną drużyną.

W tym miejscu chciałabym również podziękować naszemu byłemu Radnemu Panu Tadeuszowi Malikowi, który sprawował tę funkcję przez wiele lat. Miałam w wyborach godnego i doświadczonego przeciwnika, który łatwo nie składał broni. Myślę jednak że zasługuje On na słowo „dziękuję”.

Iwona Skalska

Szanowni Państwo, Drodzy wyborcy – Gminy Chorkówka

Ogłoszone zostały już wyniki. Powoli opadają emocje po Wyborach Samorządowych.

Chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim moim  wyborcom  za tak duże poparcie mojej osoby do Rady Powiatu Krośnieńskiego. Wynik jaki uzyskałem kandydując po raz pierwszy w wyborach nominuje moją osobę do otrzymania mandatu  do Rady Powiatu  Krośnieńskiego. Zdaję sobie sprawę jak dużym kredytem zaufania zostałem obdarzony. Jestem w pełni tego świadomy. Dziękuje również wszystkim tym którzy wybrali się na Wybory oddając  głos na swoich kandydatów.

Dziękuję naszej drużynie z którą miałem przyjemność  współpracować i osiągnąć tak dobry wynik. Gratuluję koledze Grzegorzowi Węgrzynowskiemu wyboru na Wójta Gminy Chorkówka. Gratuluję koleżance Iwonie Skalskiej uzyskania mandatu do Rady  Gminy. Gratuluję również pozostałym kandydatom którzy osiągnęli swój cel!

Serdecznie wszystkich pozdrawiam.

Stanisław Sajdak

Powoli opadają emocje związane z wyborami. Wynik zaskoczył chyba większość z nas, gdyż często mówiono o drugiej turze, gdyż wielu nie wierzyło, że uda mi się osiągnąć tak wspaniały wynik. Jednak mój sukces nie byłby możliwy, gdyby nie wkład wielu osób, którym chciałbym podziękować; są to ludzie, z którymi współpracowałem najpierw w Radzie Sołeckiej, później i w Stowarzyszeniu, to także osoby z pozostałych grup; OSP, KGW, Uczniowski Klub Sportowy „Jasiołeczka”, LKS „Jasiołka” Świerzowa, Powiatowe Zrzeszenie LZS, to także ci wszyscy, których spotkałem na swojej zawodowej drodze; dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy obsługi, ale także te osoby, których nie było widać, a zawsze służyli pomocą, wsparciem, dobrą radą, pracą. Chciałbym podziękować również tym, z którymi miałem możliwość współpracować w miesiącach, w których trwała kampania. Pragnąłbym także serdecznie podziękować mieszkańcom wszystkich wiosek gminy Chorkówka, którzy swoimi głosami wyrazili poparcie dla mojej osoby. Nie sposób nie wspomnieć jeszcze o mojej rodzinie i najbliższym, którzy musieli znosić moje liczne nieobecności. Im szczególnie dziękuję za cierpliwość, a także przepraszam za wszystko to, przez co musieli przechodzić słysząc oraz czytając różne opinie na mój, a często i na swój temat. Wiem, że „oberwało się” wielu osobom z mojego otoczenia.

Kiedy kilka lat temu obejmowałem funkcję sołtysa stałem przed wielką niewiadomą. Nie wiedziałem na co mogę liczyć, czego oczekiwać. Moja Rada Sołecka składała się z osób z różnych grup; Ochotniczej Straży Pożarnej, Koła Gospodyń Wiejskich, byli też ludzie niezrzeszeni. Wówczas mogłem tylko żywić nadzieję, że nasza współpraca będzie układać się pomyślnie; na korzyść naszej wiejskiej społeczności. Nie podejrzewałem, że są to ludzie o tak wielkich sercach, mający wiele pomysłów, ludzie ciekawi, kreatywni, pomysłowi a przede wszystkim pracowici. Z roku na rok nasza grupa „społeczników” stale się powiększała, ludzi, których chcą coś zmienić w swoim otoczeniu było coraz więcej. Ich pomoc przejawiała się różnie; jedni brali udział w jasełkach, inni pracowali w kuchni, kolejni porządkowali place czy to obok Domu Strażaka czy obok cmentarnej kaplicy, ktoś był odpowiedzialny za dekorację, ktoś inny za transport, ktoś projektował plakaty, ktoś je odbierał z drukarni, ktoś pilnował terminu, dzwonił do potencjalnych wykonawców. Za każdym działaniem stało kilka, kilkanaście osób, które w pełni oddawały się temu, co robią. Zdaję sobie sprawę, że części mieszkańców Żeglce i okolicznych wiosek nasze działania się podobały, innym mniej, jeszcze inni zupełnie nimi się nie interesowali. Za każdą opinię dziękuję, konstruktywna krytyka też jest potrzebna i nie raz się z nią spotykałem. Zdaję sobie sprawę, że do jednego mieszkańca dotarliśmy, a do dwóch innych nie i odwrotnie. Do naszych największych sukcesów zaliczyć można; dwa otrzymane granty (na budowę altany i organizację wystawy historycznej), organizację pięknych imprez patriotycznych, Orszaku Trzech Króli i jasełek, które z roku na rok przyciągały coraz więcej osób, organizację Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, udanych występów z okazji pięciolecia „Misiowa”, jasełek w Świerzowej Polskiej oraz krośnieńskim Hospicjum, imprez z okazji Dnia Kobiet, utworzenia Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Żeglce „Że  Chcę”, pomoc żywnościowa dla mieszkańców miejscowości. Organizacja tych przedsięwzięć nie byłaby możliwa, gdyby nie ludzie, którzy społecznie poświęcali swój czas (a wiemy, jak w dzisiejszych czasach jest on cenny), często zmęczeni przychodzili prosto po pracy, zaniedbując swoje inne obowiązki. Największą nagrodą dla nich wszystkich była satysfakcja z dobrze wykonanego zadania, czasami łzy wzruszenia wśród oglądających, owacje na stojąco, podziękowania oraz zapewnienia, że to co robią ma sens, że się podoba, że ktoś czeka na więcej.

Z tego miejsca dziękuję za każdą okazaną pomoc, za wsparcie, dobre słowo, za konstruktywną krytykę, bo ona nie podcięła mi skrzydeł, ale nauczyła pokory, dziękuję za wszystko, co się wokół mnie wydarzyło w ostatnich dniach, tygodniach, miesiącach i latach. Dziękuję całemu mojemu sztabowi wyborczemu za doskonałe wykonanie zadania. Nie chcę, aby zabrzmiało to jak pożegnanie, bo ja nadal jestem, tylko teraz przede mną kolejne wyzwania. Gratuluję Iwonie, Staszkowi oraz Wszystkim, którzy zostali wybrani do Rady Gminy Chorkówka, Rady Powiatu Krośnieńskiego oraz Sejmiku Wojewódzkiego i liczę na owocną współpracę dla dobra Naszej Małej Ojczyzny.

Grzegorz Węgrzynowski