• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

"Sens walki powinien być mierzony nie jej szansami na zwycięstwo, lecz wartościami, w obronie których walka została podjęta". Ta myśl, której autorem był Profesor Henryk Elzenberg stała się myślą przewodnią i mottem tegorocznej edycji ogólnopolskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym 2019.

Do tegorocznej edycji Biegu zgłoszonych zostało 365 miejscowości - organizatorów a wśród nich i nasze Sołectwo. Zainteresowanie naszym biegiem było tak ogromne, odpowiedziało tak wielu zawodników, że listy startowe musieliśmy zamknąć na kilka dni przed startem biegu. Bardzo nas cieszy fakt, że z roku na rok uczestników nam przybywa. W tym roku na starcie biegu i marszu stanęło prawie 150 osób. Zawodnicy przed Biegiem odebrali w Biurze Zawodów numery oraz pakiety startowe, natomiast na mecie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Po chwili odpoczynku każdy mógł liczyć na ciepły posiłek.
VII edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym Żeglce 2019 w naszej miejscowości rozpoczęła się od złożenia kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym Wszystkich Poległych, Pomordowanych i Prześladowanych za Ojczyznę. Przed godziną "zero" Wszystkich uczestników zgromadzonych na parkingu przed Domem Ludowym w Żeglcach przywitał Grzegorz Węgrzynowski. Następnie Oddział Reprezentacyjny z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej z Jedlicza pod przewodnictwem Szymona Sajdaka - mieszkańca Żeglec przedstawił pokaz musztry paradnej, po którym odczytany został list Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy, który objął honorowy Patronat nad dzisiejszym ogólnopolskim wydarzeniem. List odczytała Iwona Skalska - Sołtys sołectwa i Radna Gminy Chorkówka. Po odczytaniu listu wszyscy uczestnicy wspólnie odśpiewali Hymn. Po tak doniosłych chwilach nadszedł wreszcie tak długo przez zawodników wyczekiwany moment. Najpierw wystartował Bieg na 1963 m, a później Bieg i Marsz Nordic Walking na 6 km. Wszystkim zawodnikom pokonującym trudy trasy uśmiech nie schodził z twarzy a wspaniale świecące słoneczko tylko zachęcało do sportowej rywalizacji.

Nad bezpieczeństwem uczestników Biegu odbywającego się po drogach gminnych i powiatowych naszego sołectwa czuwała Policja, OSP Żeglce, Chorkówka i Szczepańcowa, Służba Maltańska (zabezpieczenie medyczne) oraz Policja.

W tym miejscu chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom, którzy co roku wybierają naszą miejscowość jako miejsce swojego startu w tym ogólnopolskim wydarzeniu.
Nasze podziękowania składamy również tym, którzy wspierają organizację naszego Biegu:

Gmina Chorkówka z Wójtem Grzegorzem Węgrzynowskim na czele, Sklep Lewiatan w Zręcinie, Sklep Groszek w Chorkówce, OSK GOLD - Tobiasz Żebracki, dbarber - Dominika Żebracka, LKS Błękitni Żeglce, Stanisław Sajdak - Radny Powiatu Krośnieńskiego, Iwona Skalska - Radna Gminy Chorkówka.

Dziękujemy także  tym, którzy swoją społeczną, charytatywną pracą sprawili że ten Bieg mógł się odbyć:
Tomasz Serwa, Iwona Skalska - głowni logistycy przedsięwzięcia,
Tomasz Laskoś, Tomasz Serwa, chłopaki z drużyny - przygotowanie trasy,
Grzegorz Węgrzynowski - spiker, koordynator współpracujący z OSP i Policja zabezpieczającymi trasę,
Iwona Skalska i Agnieszka Krygowska – odpowiedzialne za ciepły posiłek,
Maciek Bęben, Roman Skowron – sprawy techniczne, nagłośnienie,
Olga Słowik - Matys, Katarzyna Jagieło, Łukasz Jagieło – Biuro Zawodów,
Jacek Dubis, Staszek Sajdak – pomiar czasu, obsługa mety,
OSP Żeglce, OSP Chorkówka, OSP Szczepańcowa - zabezpieczenie trasy i pilotowanie Biegu
Służba Maltańska - zabezpieczenie medyczne,
Arkadiusz Frużyński- obsługa kładu,
Uczniowie LO w Jedliczu na czele z Szymonem Sajdakiem prezentacja Musztry Paradnej,
Policja - pomoc w zabezpieczeniu trasy i pilotowanie Biegu,
Małgorzata Wityńska, Klaudia Głowacka – wręczanie medali na mecie,
Anna i Wiktoria Gradowicz - obsługa punktu z napojami na trasie Biegu,
Paweł Rachwał – przygotowanie projektu afiszy.

Jeżeli o kimś zapomnieliśmy to przepraszamy.

Galeria 1

Galeria 2