• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

W minioną sobotę odbyła się piąta edycja sprzątania Żeglec, zorganizowana w ramach akcji Urzędu Gminy w Chorkówce "Sprzątanie świata na terenie Gminy Chorkówka - WIOSNA 2019".

 

Chcielibyśmy, aby takie akcje nie były już potrzebne, niestety proceder zaśmiecania rowów i tworzenia dzikich wysypisk jest nadal powszechnym zjawiskiem. Sytuacja jest tym bardziej niezrozumiała, gdyż mieszkańcy i tak ponoszą opłaty za gospodarowanie odpadami. Najbardziej zaśmiecone były ulice oddalone od zabudowań i właśnie tam można było znaleźć dosłownie wszystko; zużyty sprzęt AGD, odpady budowlane, części samochodowe, znicze nie wspominając o zatrważającej ilości szklanych butelek oraz puszek. 

Do tegorocznej akcji ochoczo włączyły się wszystkie żegleckie organizacje: Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żeglce "Że Chcę", Rada Sołecka z sołtysem wsi, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, LKS "Błękitni Żeglce" oraz uczniowie Szkoły Podstawowej, którzy akcję przeprowadzili w piątek, a także osoby niezrzeszone. W sumie ok. 60 osób, bardzo młodych (najmłodszy uczestnik miał rok) i nieco starszych ;-) 

Łącznie uzbierano ponad 80 worków. Dziękujemy wszystkim, którzy wygospodarowali trochę wolnego czasu i włączyli się do akcji (aby nikogo nie pominąć, nie będziemy wymieniać z imienia i nazwiska - kto był, ten wie). Jednocześnie apelujemy o zaprzestanie wyrzucania śmieci do rowów, niech posprzątana wioska pozostanie taka jak najdłużej. 

 Fotki: https://photos.app.goo.gl/gS7pZMWjkkrEV6ws9