W ubiegłą sobotę 22 czerwca 2019 r. przy pięknej letniej pogodzie, odbył się V Bieg oraz Marsz Nordic Walking o puchar Sołectwa Żeglce.
Na starcie stanęło 56 zawodników - 36 osób wzięło udział w biegu i 20 osób w marszu.
Przed startem, który zaplanowany został na godz. 15.30, wszyscy biorący udział uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego w kwietniu śp. Jana Rodzinkę - wielokrotnego uczestnika naszych biegów, nie raz zwycięzcę i osobę która pomagała nam w organizacji.
Po oddaniu hołdu, równo o godzinie 15.30 na trasę wyruszyli biegacze a minutę później chodziarze. Po 21 minutach na mecie zameldował się zwycięzca biegu w kat mężczyzn Mateusz Błaż z Komborni (czas zwycięzcy 21,46). Najlepszą wśród pań z czasem 28,49 okazała się Magdalena Kolanko z Głowienki, Marsz Nordic Walking z czasem 37,47 wygrał Tomasz Wojtowicz z Widacza, a w kategorii kobiet Agnieszka Pasieka z Ustrobnej uzyskując czas 39,18. W kategorii najlepszych zawodników sołectwa Żeglce nagrody i pamiątkowe dyplomy otrzymali Konrad Ochała w biegu, Marcin Laskoś i Małgorzata Krawczyk w marszu.
Wyniki Bieg kategoria mężczyzn
Czas |
Imię |
Nazwisko |
Miejscowość |
Klub |
|
I |
21,46 |
Mateusz |
Błaż |
Kombornia |
KTC Krosno |
II |
22.41 |
Marcin |
Szelc |
Krosno |
KKB MOSIR Krosno |
III |
24.13 |
Grzegorz |
Gierula |
Łężany |
Zdany Tylko na Siebie |
4 |
25.16 |
Dariusz |
Błażejowski |
Świerzowa Polska |
Nowy Styl Group Running Team |
5 |
25.36 |
Jakub |
Hejnar |
Szczepańcowa |
|
6 |
25.48 |
Damian |
Wyderka |
Krosno |
KKB Mosir Krosno |
7 |
26.12 |
Konrad |
Ochała |
Żeglce |
Błękitni Żeglce |
8 |
26.54 |
Jarosław |
Szmist |
Świerzowa Polska |
|
9 |
27.41 |
Maciej |
Janocha |
Świerzowa Polska |
MJE TEAM |
10 |
28.14 |
Karol |
Winiarski |
Żeglce |
Błękitni Żeglce |
11 |
28.15 |
Daniel |
Skalski |
Żeglce |
LKS Błękitni Żeglce |
12 |
28.25 |
Sławomir |
Markuszka |
Równe |
|
13 |
28.29 |
Andrzej |
Ryczkowski |
Nienaszów |
Atletic Zręcin |
14 |
28.35 |
Hubert |
Płoucha |
Głowienka |
OSP Głowienka |
15 |
28.42 |
Marcin |
Bazan |
Krosno |
|
16 |
29,12 |
Kacper |
Kijek |
Żeglce |
|
17 |
31,11 |
Jarosław |
Cieśla |
Krosno |
|
18 |
32,01 |
Paweł |
Janocha |
|
LKS Dobieszyn |
19 |
32,58 |
Paweł |
Rachwał |
Żeglce |
Błękitni Żeglce |
20 |
34,00 |
Grzegorz |
Ast |
Jedlicze |
Amstaf team Jedlicze |
21 |
34,38 |
Błażej |
Smolik |
Krosno |
|
22 |
34,42 |
Konrad |
Kowalski |
Lubatowa |
Lubatowa |
23 |
36,24 |
Szymon |
Szmist |
Szczepancowa |
K.B Athletic Zręcin |
24 |
36,32 |
Daniel |
Bolek |
Łężyny |
|
25 |
36,45 |
Władysław |
Kobak |
Kielce |
|
Wyniki Bieg kategoria kobiet
Czas |
Imię |
Nazwisko |
Miejscowość |
Klub |
|
I |
28.49 |
Magdalena |
Kolanko |
Głowienka |
35 Batalion Lekkiej Piechoty Sanok |
II |
29,04 |
Kinga |
Kasprzycka |
Krosno |
Swit 2-win |
III |
29.19 |
Katrzyna |
Smolik |
Krosno |
Frac Delikatesy |
4 |
32,36 |
Sylwia |
Kobak |
Kielcr |
|
5 |
32,53 |
Jadwiga |
Szmist |
Szczepancowa |
K.B. Athletic Zręcin |
6 |
33,18 |
Halina |
Ćwiąkała |
Krosno |
Atletic Zręcin |
7 |
34,57 |
Joanna |
Pająk-Cieśla |
Krosno |
|
8 |
36,43 |
Monika |
Wiklowska |
Zręcin |
KB Athletic Zręcin |
Wyniki Marsz NW kategoria mężczyzn
Czas |
Imię |
Nazwisko |
Miejscowość |
Klub |
|
I |
37,47 |
Tomasz |
Wojtowicz |
Widacz |
Atletic Zręcin |
II |
38,42 |
Witold |
Zych |
Rogi |
|
III |
39,16 |
Krzysztof |
Gierlasiński |
Krosno |
NWG PRZYSZŁOŚĆ |
4 |
39,59 |
Zbigniew |
Walczak |
Krościenko Wyżne |
|
5 |
41,21 |
Jarosław |
Firlej |
Machnówka |
|
6 |
48,34 |
Robert |
Lis |
Korczyna |
N/Z |
7 |
48,35 |
Marcin |
Laskoś |
Żeglce |
Błękitni Żeglce |
8 |
48,36 |
Jakub |
Węgrzyn |
Żeglce |
OSP Żeglce Patyczaki |
9 |
1,09,07 |
Piotr |
Dedowicz |
Bóbrka |
Klub Włóczykija |
10 |
1,09,08 |
Tomasz |
Serwa |
Żeglce |
Błękitni Żeglce |
Wyniki Marsz NW kategoria kobiet
Czas |
Imię |
Nazwisko |
Miejscowość |
Klub |
|
I |
39,18 |
Agnieszka |
Pasieka |
Ustrobna |
|
II |
39,19 |
Małgorzata |
Krawczyk |
Żeglce |
" Jest Lepiej " Częstochowa |
III |
39,58 |
Erwina |
Wilusz |
Iwonicz-Zdrój |
LO Rymanów, "PTG SOKÓŁ" Rymanów |
4 |
48,33 |
Agnieszka |
Buczyńska |
Świerzowa Polska |
|
5 |
49,29 |
Ewa |
Kurzawa |
Żeglce |
|
6 |
58,47 |
Joanna |
Krakoś |
Zręcin |
|
Organizatorami piątej edycji Biegu i Marszu Nordic Walking byli LKS Błękitni Żeglce, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żeglce "Ze chcę", OSP Żeglce, Rada Sołecka, Radni Iwona Skalska i Stanisław Sajdak.
W imieniu organizatorów składam serdeczne podziękowania jednostkom OSP z Żeglec i Chorkówki za pomoc przy organizacji i zabezpieczeniu trasy biegu, oraz sponsorom, którzy ufundowali nagrody rzeczowe, puchary, dyplomy oraz poczęstunek: Wójt Gminy Chorkówka Pan Grzegorz Węgrzynowski, DBarber, OSK Gold, Sklep Lewiatan Zręcin Mariusz Soliński, Sklep Zielony Koszyk Kopytowa Wojciech Bularski, Sklep Groszek Żeglce Dorota Ziemba, Dom-Tynk Tomasz Rachwalski, Mr.Car Arkadiusz i Janusz Frużyński, Krosdach Krosno, Radny Powiatu Krośnieńskiego Stanisław Sajdak.
Podziękowania kieruję również w stronę tych wszystkich osób, które w najmniejszy sposób przyczyniły się i pomogły w realizacji tego wydarzenia. Nie wymieniam nikogo z imienia i nazwiska, ale całej żegleckiej braci która jest i która chętnie mi pomaga bardzo dziękuję.
Iwona Skalska