• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

 

Kiedy zaczynaliśmy nasza przygodę z Orszakiem Trzech Króli marzyliśmy, aby przy kolejnych edycjach brakowało miejsc na sali w Domu Ludowym i chociaż na chętnych do oglądania naszych występów nie brakowało nigdy, to w tym roku frekwencja była rekordowa; nie dość, że brakło miejsc siedzących, to i o stojące było trudno.

Dla wielu OTK trwa kilka godzin, dla nas organizatorów są to wielotygodniowe przygotowania, które często zaczynają się jeszcze w listopadzie, a szkic całej imprezy powstaje już w październiku. Jest to praca wielu organizacji oraz osób, które, mając swoje rodziny oraz obowiązki, zawsze ochoczo angażują się w przygotowania do tej imprezy. Chociaż ogólny scenariusz Orszaku Trzech Króli jest podobny, to co roku pragniemy, aby w ogólnym scenariuszu znalazło się coś innego, coś nowego. W tym roku był to występ dzieci i młodzieży z SP w Żeglcach pod opieką ks. Tomasza Czecha, wizyta koni z Rancza Kaflówka oraz konkurs plastyczny „Orszakowy Wielbłąd”.
Za logistykę i koordynację OTK Żeglce 2020 odpowiadała Katarzyna Jagieło. Podziękowania pragniemy skierować do członków grupy artystycznej: Małgorzaty Bazan, Piotra Cyburta, Katarzyny Delimaty, Magdaleny Dubis, Szymona Wityńskiego, Michała Frużyńskiego, Marleny Gajeckiej, Patryka Gruszki, Modesta Guni, Jarosława Kaszy, Pauliny Kaszy, Anny Łopatkiewicz, Oliwii Rachwalskiej, Iwony Skalskiej, Jakuba Skalskiego, Olgi Słowik – Matys, Eweliny Walczak, Adriana Wolskiego, Michała Wolskiego. Szczególne słowa uznania należą się osobom, które pomagały w przygotowaniu dekoracji (M. Dubis, A. Łopatkiewicz, M. Gajecka, K. Delimata, P. Kasza, O. Słowik – Matys, E. Walczak, Tomasz Łopatkiewicz, M. Gunia) oraz Magdalenie Dubis za czuwanie nad garderobą dla występujących, a także Łukaszowi Jagiele oraz Maćkowi Bębnowi za zadbanie o należyte nagłośnienie.
Dziękujemy naszym sponsorom i darczyńcom, wśród których znaleźli się m. in.: Grzegorz Węgrzynowski, Iwona Sklaska, Stanisław Sajdak, Łukasz Jagieło, Piotr Kozubal, ks. Jan Luchowski, Roman Skowron, Piotr Wierdak oraz Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Chorkówce.

Organizatorzy tegorocznego OTK w Żeglcach 2020:
- Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żeglce „Że Chcę”,
- Ochotnicza Straż Pożarna w Żeglcach,
- Koło Gospodyń Wiejskich w Żeglcach,
- Parafia Żeglce,
- Wójt Gminy Chorkówka,
- Sołtys i Rada Sołecka,
- Szkoła Podstawowa im. K. Klobassy – Zrenckiego w Żeglcach wraz z Radą Rodziców.
Jak zawsze mogliśmy liczyć na wsparcie Ochotniczej Straży Pożarnej w Chorkówce oraz Oddziału Reprezentacyjnego LO w Jedliczu, którzy swoją obecnością upiększyli nasz Orszak.  Dziękujemy paniom, które przygotowały dla uczestników ciepły posiłek oraz słodkie przekąski. Dziękujemy za każdą okazaną pomoc i życzliwość, za wsparcie i dobre słowo, dziękujemy wszystkim tym osobom, które są zawsze „pod telefonem” i służą radą.
Mimo, że usłyszeliśmy wiele miłych słów, to mamy świadomość tego, że nie wszystko wyszło tak, jak byśmy chcieli. Za każde nasze niedociągnięcie przepraszamy i obiecujemy, że będziemy nad tym pracować. Już teraz zapraszamy na jubileuszowy OTK 2021, na którym na pewno nie zabraknie kolejnych atrakcji

Katarzyna Jagieło

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żeglce "Że Chcę"
Żeglce 130
38-458 Żeglce
nr konta: 27 8642 1083 2002 8330 2552 0001
Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żeglce „Że Chcę”