Drukuj

4-0

Niestety kolejny raz duża grupa zawodników miała głęboko w (...) dobro drużyny i nie raczyła pojawić się na meczu.

Wynik - wysoki - nie ma się jednak co dziwić. Od pierwszego gwizdka gramy w 10-tke. Z początku idzie nam dobrze, jednak później gospodarze, przy dużym udziale szczęścia, strzelają bramkę. Po kilku minutach wynik to już 2:0. Po zmianie stron próbowaliśmy coś ugrać, jednak jakby tego było mało, Tomasz Rachwalski doznał kontuzji w 65 minucie i mecz kończyliśmy w 9-u. Po tej stracie Rędzinianka strzeliła jeszcze 2 bramki i zwyciężyła 4:0.

(Michał Wolski)

Coś o rywalu: Rędzinianka Wojaszówka

WKS Rędzinianka Wojaszówka powstała w 2003 roku, jako pierwszy klub piłkarski w tej miejscowości. Pierwszy sezon w KL "C" był średnio udany dla Wojaszówki, która z dorobkiem 18 pkt. zajęła 10 miejsce w tabeli. Sezon 04/05 był już lepszy, bowiem Rędzinianka zdobyła dwa razy więcej punktów niż w sezonie inauguracyjnym i zajęła 7 miejsce w tabeli. Kolejne dwa sezony w wykonaniu piłkarzy z Wojaszówki były kompletnie nieudane. W sezonie 05/06 Rędzinianka z 20 pkt. ukończyła rozgrywki na przedostatnim 13 miejscu, a w sezonie 06/07 na ostatnim 12 miejscu z zaledwie 3 pkt. na koncie [3 remisy ]. Sezon 07/08 był już zdecydowanie lepszy bo zawodnicy Rędzinianki zdobyli w nim 29 pkt. i ukończyli sezon na 6 miejscu. Najlepszym jak do tej pory sezonem dla naszego najbliższego rywala był sezon 08/09 w którym to piłkarze Wojaszówki zdobyli 29 oczek i uplasowali się na 5 miejscu w tabeli. Po dwóch w miarę dobrych sezonach ponownie przyszły dla Rędzinianki  dwa fatalne. Sezon 09/10 i 10/11 Rędzinianka kończyła odpowiednio na przedostatnich miejscach w tabeli 11 i 12.