• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

W sobotę 22.2.20 w sali Domu Ludowego odbył się finał drugiej edycji plebiscytu na NAJPOPULARNIEJSZEGO SPORTOWCA ŻEGLEC.
W plebiscycie udział wzięło 18 uczestników (wybranych przez organizatorów) z pośród 73 sportowców którzy reprezentowali w ubiegłym roku naszą miejscowość lub BŻ (niestety nie wszyscy wyrazili chęć udziału w plebiscycie).

Po ponad miesięcznym głosowaniu na fanpage BŻ i oddaniu 217 ważnych głosów najpopularniejszym (nie mylić z najlepszym :-)) sportowcem naszej miejscowości okazał się były żużlowiec a obecnie biegacz zdobywca KORONY POLSKICH PÓŁMARATONÓW oraz uczestnik marcowych MISTRZOSTW ŚWIATA W PÓŁMARATONIE w Gdyni Karol Winiarski!
Drugie miejsce w plebiscycie przypadło piłkarzowi BŻ, związanemu z klubem od 2005 roku Mateuszowi Grzesikowi.
Na trzeciej pozycji po bardzo zażartej walce (zdecydował ostatni głos) uplasował się najlepszy w historii bramkarz BŻ, Michał Wolski.
Puchary oraz nagrody dla pierwszej trójki ufundowali organizatorzy plebiscytu Iwona Skalska Sołtys i Radna naszej miejscowości, Tomasz Serwa prezes BŻ, oraz Grzegorz Węgrzynowski WÓJT GMINY CHORKÓWKA, który objął patronat honorowy nad naszym plebiscytem.

Pierwsza dziesiątka plebiscytu przedstawia się następująco:

1 Karol Winiarski 232 pkt.
2 Mateusz Grzesik 165
3 Michał Wolski 124
4 Kamil Łukaszewski 122
5 Nikodem Wierdak 116
6 Magdalena Wierdak 99
7 Jakub Kijowski 93
8 Daniel Skalski 91
9 Izabela Barsznica / Kamil Drąg / Arkadiusz Frużyński 73