Drukuj

Mając na uwadze ocenę stanu bezpieczeństwa wynikającą z analizy sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, odwołuję zebrania wiejskie zaplanowane w ciągu najbliższych dwóch tygodni (nowe terminy zostaną wyznaczone z uwzględnieniem sytuacji związanej z zagrożeniem). Apeluję także o odwołanie przedsięwzięć, wydarzeń i spotkań organizowanych na terenie naszej gminy przez inne instytucje i organizacje, by ograniczyć ryzyko zakażenia.

Z uwagi na obecną sytuację, która jest bardzo dynamiczna, zwracam się do wszystkich klientów naszego Urzędu, w szczególności do osób powracających z zagranicy, o załatwianie spraw w miarę możliwości za pomocą środków komunikacji elektronicznej (skrzynka ePUAP http://chorkowka.pl/index.php/epauap/ http://chorkowka.pl/index.php/wnioski-do-pobrania/ ) lub ich odłożenie na termin późniejszy.
Osoby starsze, proszę o pozostanie w domu. Proszę również wszystkich o przestrzeganie zasad higieny w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcję środkiem na bazie alkoholu.
Koronawirus – aktualne informacje i zalecenia https://www.gov.pl/web/koronawirus

Grzegorz Węgrzynowski
Wójt Gminy Chorkówka

Decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, od jutra wszystkie szkoły zawieszają działalność dydaktyczno – wychowawczą. Poinformował o tym premier Mateusz Morawiecki, na konferencji prasowej zwołanej dziś przed południem. Dla rodziców, którym ciężko będzie znaleźć opiekę w tak krótkim czasie szkoły, przedszkola oraz żłobek, w czwartek i piątek będą jeszcze otwarte i będą przyjmowały dzieci i młodzież. Od poniedziałku, 16 marca placówki oświatowe zostają całkowicie zamknięte. Decyzją premiera przerwa będzie trwała 14 dni. Rozporządzenie obejmuje również placówki niepubliczne. Sytuacja związana jest z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.