• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

 0-1

Mecz był wyrównany, obie drużyny miały nieliczne sytuacje podbramkowe. W pierwszej połowie w przodzie graliśmy kiepsko, przegrywaliśmy pojedynki o piłkę. Jedyną poważną sytuacją był strzał w poprzeczkę z rzutu wolnego Tomasza Guni. Do przerwy nie padła żadna bramka.

 

Po zmianie stron odżyliśmy i zaczęliśmy atakować. Doskonałe sytuacje mieli Mateusz Grzesik i Piotr Mędrek, jednak zabrakło precyzji. Z rzutu wolnego znów dobrze uderzył Tomek Gunia, jednak piłka odbiła się od słupka i bramkarz intuicyjnie zdążył wybić ją z linii bramkowej. Ten sam zawodnik chwilę później oddał dobry strzał jednak golkiper gości był na posterunku. W ostatnich minutach meczu na 16-ym metrze przed naszą bramką nasi obrońcy wdali się w niepotrzebny drybling, stracili piłkę i ten błąd wykorzystał napastnik Zamczyska, który zapewnił 3 punkty swojej drużynie.

Niestety to już czwarta porażka z rzędu. W tym meczu, podobnie jak w spotkaniu z Makowiskami zabrakło nam szczęścia i precyzji. Na domiar złego kontuzji (złamanie nosa) doznał Adrian Wolski, a czerwoną kartkę za faul bez piłki otrzymał Tomasz Rachwalski. Obaj ci zawodnicy nie wystąpią w kolejnym, arcytrudnym spotkaniu z Przełęczą II Dukla.

(Michał Wolski)

 

 

Coś o rywalu: Zamczysko Odrzykoń

LZS w Odrzykoniu został założony w 1955r., jednak sekcja piłki nożnej powstała dopiero w latach 60-ych ubiegłego wieku. LZS Odrzykoń zmagania ligowe rozpoczyna od Ligi Wiejskiej, a następnie awansuje do KL. "C". W 1975r. w Odrzykoniu powstaje boisko piłkarskie, a drużyna awansuje do KL. "B", a następnie do KL "A". W 1979r. zaprzestano działalności w Odrzykońskim LZS-ie aż do 1988r., kiedy to reaktywowano sekcję piłkarską i zgłoszono ja do KL "C". Zamczysko święci swoje sukcesy w latach 90-ych, kiedy to drużyna (w 1990r.) awansuje do KL "B", a następnie do klas "A" i po raz pierwszy do Okręgówki. Sezon 02/03 był najlepszym w historii klubu. Piłkarze po zajęciu 3 miejsca w Okręgówce dostali się do baraży o awans do IV ligi. Niestety dla zawodników, działaczy i kibiców Odrzykońskiego GKS-u lepsi okazali się piłkarze Błękitnych Ropczyce. Zawodnicy Zamczyska zdobyli też Puchar Polski na szczeblu OZPN KROSNO i w półfinale wojewódzkim spotkali się ze Stalą Mielec, której ulegli 1-4. Po tym sezonie nastąpił regres w drużynie, z której odeszło kilku podstawowych zawodników, co musiało zakończyć się spadkiem. Powrót do Okręgówki GKS-u nastąpił w 2007r. Przygoda z tą ligą trwała tylko 2 sezony. W sezonie 07/08 drużyna zajęła 11 miejsce, a sezon później 13, spadkowe. Do kolejnego sezonu Zamczysko już jednak nie przystąpiło, a w klubie pozostały tylko drużyny młodzieżowe. Reaktywacja seniorskiej piłki nastąpiła w obecnym sezonie.

 


Spotkania pomiędzy Błękitnymi a Zamczyskiem

Sezon  1974/1975  Błękitni  -  Zamczysko     4:2     ? 
Sezon  1975/1976  Błękitni  -  Zamczysko     3:2   3:0 vo 
Sezon  2002/2003  Błękitni  -  Zamczysko     1:6   II Runda Pucharu Polski

 

Statystyki:

3 wygrane

1 porażka

0 remisów

11 bramek strzelonych

10 bramek straconych

(Tomasz Serwa)