Drukuj

16 lutego 2012 r. w Hali Sportowej ZSP w Kopytowej odbył się uroczysty Finał XI Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca, Trenera i Działacza Powiatu Krośnieńskiego.

Tytuł Najpopularniejszego Działacza Powiatu Krośnieńskiego przypadł Hubertowi Cebuli, prezesowi WKS Rędzinianka w Wojaszówce oraz wiceprezesowi Towarzystwa Sportowego Pro Familia.

Najpopularniejszym Trenerem został Andrzej Biały, trener piłki nożnej LKS Głowienka (wcześniej OKS Guzikówka, Jasiołka Świerzowa, Karpaty Krosno i LUKS Partyzant Mal – Bud Targowiska).

Najpopularniejszym Sportowcem został wybrany zawodnik WKS Rędzinianka Wojaszówka, Dawid Gałuszka. Tuż za nim uplasowali się:
2. Daniel Bałuka, piłkarz LKS Tęcza Zręcin,
3. Ewelina Marcisz, narciarka biegowa, członkini kadry narodowej seniorek,
4. Jakub Rygiel, biegacz górski, LUKS Burza Rogi, trzykrotny medalista mistrzostw Polski
5. Grzegorz Jakubowicz, biathlonista, uczestnik MŚ i ME

Kapituła plebiscytu przyznała tytuł Najlepszego Sportowca roku 2011. Została nim Ewelina Marcisz, złota medalistka MP juniorek, Mistrzyni Polski Seniorek w sprintach, uczestniczka Mistrzostw Świata w Oslo. Nagrodę w jej imieniu odebrała mama Barbara Marcisz, która odczytała list od laureatki. Następna czwórka to:
2. Jakub Rygiel, trzykrotny medalista Mistrzostw Polski juniorów w biegach górskich,
3. Dominika Bril, narciarka biegowa, srebrna medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,
4. Wojciech Munia, piłkarz LKS Polonia Kopytowa,
5. Patryk Fryc, piłkarz Partyzant Mal – Bud Targowiska.

Finał nie mógł się odbyć bez występów artystycznych. Ze swej roli wzorowo się wywiązali: "Omega", "Vanilia Sky", "Prządki", grupa taneczna Zespołu Szkół Publicznych w Kopytowej, para taneczna Sylwia Mahowska i Marcin Maziarz. Na zakończenie wystąpił Zespół Cygański "Romano Ilo" ze Stropkova. Sądząc po reakcjach zgromadzonych gości była to bardzo miła niespodzianka i przysłowiowy "strzał w dziesiątkę".

Galę prowadzili Grażyna Ostrowska ze Starostwa Powiatowego w Krośnie i Bogusław Pacek dyrektor GOK w Chorkówce.