• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

Początek zorganizowanej działalności sportowej w Żeglcach datuje się na 1960 rok, kiedy to powracający z wojska Jerzy Kozieł założył w naszej miejscowości LZS nadając mu imię „Łukasiewiczanka”. Pierwszą sekcją w klubie była siatkówka (boisk do piłki siatkowej było wówczas więcej niż do piłki nożnej). Nasi siatkarze przystąpili do rozgrywek Ligi Wiejskiej, którą bez problemów wygrali i uzyskali awans do kl. B. W tej klasie rozgrywkowej nasza drużyna, której najlepszymi zawodnikami byli: Borula Andrzej, Chostyński Bolesław, Drzyzga Leon, Drzyzga Eugeniusz, Dziura Tadeusz, Guzik Mieczysław, Kozieł Jerzy, Kuruc Adam, Węgrzyn Jerzy, Zaforemski Eugeniusz, występowała trzy sezony i z powodów organizacyjno-kadrowych przestała istniec (wyjazdy czołowych zawodników do pracy, daleko poza teren naszego województwa). Poza rozgrywkami ligowymi siatkarze brali udział w dużej ilości turniejów, w których w większości nie mieli sobie równych, przez co przylgnął do nich przydomek „Czerwone Diabły”. Po upadku siatkówki w latach ’60, powstawały sekcje: lekkoatletyczna (rzut kulą, dyskiem i biegi) na poziomie wiejskim i gminnym, brydża sportowego (turnieje gminne i mecze towarzyskie), szachów (zawody gminne i turnieje).


Końcem lat ’60 w klubie powstają sekcje tenisa stołowego i piłki nożnej (nasi piłkarze, z braku boiska w Żeglcach, mecze „u siebie” rozgrywali na boisku w Świerzowej P., aż do ’76 roku, kiedy to w Żeglcach został wybudowany stadion). Na początku nasi tenisiści i piłkarze uczestniczyli w turniejach (pingpongiści) i meczach towarzyskich (piłkarze). Do czołowych tenisistów , którzy w większości zawodów nie mieli sowie równych , należeli : Czuchrzyński Stanisław, Dembiczak Roman, Kania (Kochańska) Halina, Kozieł Jerzy. Do zmagań ligowych te sekcje przystąpiły w 1972 r. Piłkarze przystąpili do rozgrywek kl. C na koniec sezonu 1972/1973, zajęli 2 miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów co zwycięzca ligi – „Burza” Rogi. Zgodnie z regulaminem o awansie do kl. B miał zdecydowac mecz barażowy (pomimo lepszego bilansu meczów dla naszego zespołu 0:2 , 3:0). Decydujące spotkanie odbyło się na boisku „Przełęczy” Dukla. Niestety nasza drużyna po zaciętym i emocjonującym meczu uległa rywalom 2:3. Do czołowych zawodników tego znakomitego zespołu można zaliczyc zawodników: Czuchrzyński Stanisław, Godzisz Krzysztof, Pęcak Józef, Pęcak Zdzisław, Szczur Kazimierz, Soboń Józef, Tabisz Wiesław, Wojtas Leszek, Kochański Edmund,. Trenerem tego zespołu był Janusz Serwa.

Tenisiści stołowi rozgrywki ligowe w kl. B ukończyli na 3 miejscu, wygrywając jedynie dwa spotkania z LZS Łęki Dukielskie i ulegając Nafciarzowi Bóbrka i LZS-owi Wietrzno.  W sezonie 1973/1974 w rozgrywkach ligowych wystartowali tylko nasi pingpongiści (sekcja piłkarska zawiesiła swoją działalnośc) , którzy na 6 zespołów, z dorobkiem 5-u zwycięstw uplasowali się na 3 pozycji, dając się wyprzedzic Nafciarzowi II Bóbrka i Podkarpaciu Turaszówka. W sezonie 1974/1975 w rozgrywkach ligowych uczestniczyli tylko nasi piłkarze (tenisiści uczestniczyli w turniejach), którzy sezon ukończyli na 3 miejscu, mając tyle samo punktów co Zryw Kobylany (35) i tylko 2 punkty mniej od LZS-u Targowiska, który awansował do kl. B. W sezonie 1975/1976 nasi piłkarze w osiemnastu meczach zdobyli 17 punktów i ukończyli rozgrywki na 4 pozycji, dając się wyprzedzic Zrywowi Kobylany, Zniczowi Dobieszyn i Nurtowi Potok. W sezonie 1976/1977 drużyna piłkarska nie przystąpiła do rozgrywek kl. C , a tenisiści po reorganizacji rozgrywek, uczestniczyli w rozgrywkach kl. A. Pingpongiści po pierwszej rundzie, po czterech wygranych meczach zajmowali 3 miejsce za zespołami LZS Grudna Kępska i LZS Łęki Dukielskie, a rozgrywki ukończyli w środkowej części tabeli, jednak po kolejnej reorganizacji znaleźli się w kl. B. W sezonie ligowym 1977/1978 ponownie wystartowali nasi piłkarze, którzy niestety nie osiągali dobrych wyników i większośc spotkań wyraźnie przegrywali, a czasami nawet bardzo wysoko, jak np. z LZS Kłodawa 0:7, Iwełką Iwla 1:8, 0:5 z Siepietniczanką Siepietnica czy z Wisłokiem Łączki Jagiellońskie 1:9, i w tabeli ligowej zdołali wyprzedzic jedynie Orła Bieździedzę oraz LZS-y z Krempnej, Rozdziela i Wójtowej. Pingpongiści ostatni sezon ligowy uczestniczyli w rozgrywkach kl. B rywalizując z zespołami : Przełęcz Odrzykoń, Nafta Węglówka, Podhalanin Biecz, LZS Grudna Gępska, LZS Libusza, LZS Ustrobna. W sezonie 1978/1979 nasi futboliści ponownie nie zachwycali, zajmując po pierwszej rundzie przedostatnie miejsce z dorobkiem 5 punktów, wyprzedzając jedynie zespół z Siepietnicy, a całe rozgrywki ukończyli na 9 miejscu.

Do najlepszych zawodników i działaczy lat ’60 i ’70 możemy zaliczyc takie osobistości jak:

Czuchrzyński Stanisław, Mędrek Mieczysław, Mędrek Jan, Szczur Kazimierz, Kochański Edmund, Pęcak Józef, Pęcak Zdzisław,  Szumlański Jan, Rudziński Leszek,  Guzik Adam, Godzisz Krzysztof, Korzeniowski Edmund, Soboń Józef, Ścieboda Krzysztof, Pec  Zdzisław, Rymar Jan, Tabisz Wiesław, Więcek Kazimierz, Gaj Tadeusz, Mermud Bogdan,  Wojtas Leszek, Waliszko Zdzisław, Olech Bolesław, Olech Andrzej, Dembiczak Roman, Olech Krzysztof, Guzik Kazimierz, Kania Halina, Nitka Andrzej, Serwa Janusz, Żurak Władysław.

W 1980 roku przestaje istniec drużyna seniorów, a w klubie powstaje zespół juniorów, który w lidze kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i w ’81 roku nasza młodzież awansuje do kl. A. Pierwszy sezon w kl. A ukończyli na 7 miejscu, zdobywając 17 punktów. W ’82 roku nasza drużyna zostaje zgłoszona do rozgrywek o Puchar Podkarpacia, gdzie spisała się bardzo dobrze, docierając do III rundy , po zwycięstwach nad LZS Równe (10:1) i Jasiołką Świerzowa P. (3:0), w której ulegli zespołowi z Jedlicza (Jedliczanie) 1:2. Juniorzy sezon 1982/1983 po zdobyciu 19 punktów ukończyli na 8 miejscu , po czym drużyna młodzieżowa przestała istniec, a w klubie ponownie zawiązano zespół seniorów, który przystąpił do rozgrywek kl. C. Niestety po rozegraniu meczu z Jasiołką Hankówka (1:5) do kolejnych spotkań już nie przystąpili i sport w Żeglcach w wydaniu ligowym przestał istniec.

Do czołowych juniorów naszego klubu należeli: Hac Marek, Chorzempa Grzegorz , Chorzempa Henryk, Kochanik Adam, Kochanik Bogdan, Czechowicz Piotr, Czechowicz Jacek,  Jabłecki Zbigniew, Borek Adam, Drzyzga Waldemar, Byczek Grzegorz, Sajdak Krzysztof, Janusz Waldemar, Żurak Marek, Waliszko Zbigniew, Rachwał Marek.

Na kolejne emocje piłkarskie trzeba było czekac w naszej miejscowości aż do 1991 r. , kiedy to nasza drużyna (z tak zwanej „łapanki”) wzięła udział w turnieju o Puchar Wójta Gminy Chorkówka (organizator: Orzeł Faliszówka), gdzie spisała się bardzo dobrze, zajmując 2 miejsce, przegrywając tylko mecz finałowy z gospodarzem turnieju. W 1992 roku nasi piłkarze po raz drugi wzięli udział w rozgrywkach o Puchar Wójta (organizator : Polonia Kopytowa). Nasza ekipa w rozgrywkach grupowych pokonała Orła Faliszówka 2:0 oraz zremisowała z Jasiołką Świerzowa P. 2:2 i zajęła 1 miejsce w gr. A. W finałowym spotkaniu Błękitni zmierzyli się ze zwycięzcą gr. B , Polonią Kopytowa, którą pokonali 2:0 i po raz pierwszy w historii nasz klub mógł się Cieszyc ze zdobycia Pucharu Wójta. W 1993 r. z inicjatywy m.in. Kazimierza Szczura , Dubisa Jacka, Kochańskiego Edmunda, Mędrka Mieczysława, po dziesięcioletniej przerwie ponownie powołano LZS. Piłkarze rozpoczęli rozgrywki od kl. B (kl. C nie istniała) i pierwszy sezon jak na beniaminka zakończyli na bardzo dobrym 3 miejscu, dając się wyprzedzic  jedynie LZS-owi Lubatówka i Zorzy Łęki Dukielskie. W Pucharze Wójta naszej drużynie nie poszło już tak dobrze i w turnieju rozgrywanym w Zręcinie, nasza ekipa nie zdołała wyjśc z grupy. Sezon 1994/1995 rozpoczął się dla naszego klubu znakomicie. Na początek zdobyliśmy Puchar Wójta w Bóbrce. Po sukcesie w gminnym pucharze nasza drużyna została zaproszona na finał Pucharu Gloria Victis do rogów, gdzie w gr. A (gr. B grała w Lubatówce) nasz zespół pokonał Burzę Rogi 2:1 i Bieszczady Jankowce 2:1. Finał Turnieju został rozegrany na boisku LZS Lubatówka, a nasza drużyna pokonała Tempo Nienaszów 3:2 i po raz pierwszy w historii zdobyła to Trofeum. W rozgrywkach ligowych niestety nie szło już tak dobrze i sezon ligowy Błękitni ukończyli na 8 miejscu w kl. B. Nasz zespół uczestniczył również w Pucharze Polski, gdzie w I rundzie pokonał Dębowczankę Dębowiec 7:1, a w II okazał się minimalnie gorszy od Guzikówki Krosno, ulegając im 3:4.

Początek sezonu 1995/1996 był obiecujący, nasz zespół w Pucharze Wójta (organizator: Victoria Kobylany) zajął 2 miejsce ulegając jedynie Jasiołce Świerzowa P. w meczu finałowym po serii rzutów karnych. Rzeczywistośc ligowa nie była taka piękna. Nasz zespół grał w kratkę i miał coraz większe kłopoty kadrowe. Zdołał jednak dokończyc rundę jesienną, jednak na wiosnę nasz klub już nie wystartował i został wycofany z rozgrywek.

Na kolejną reaktywację Błękitnych trzeba było czekac aż do 09.06.2000 r., kiedy to z inicjatywy Kozieła Stanisława zostało zwołane zebranie wiejskie, mające na celu powołanie do życia LKS-u Błękitni Żeglce. Pierwszy sezon w kl. C 2001/2002, nasz zespół ukończył na 4 miejscu oraz wystartował w Pucharze Burmistrza Jedlicza (gospodarz: Nurt Potok), gdzie po półfinałowym zwycięstwie nad Nurtem Potok 2:2 (7:6 k), w meczu finałowym zmierzyli się z Victorią Dobieszyn, ulegając jej 0:3 w rzutach karnych (z powodu zalanego boiska mecz nie został rozegrany, a o zwycięstwie decydowały rzuty karne). W sezonie 2002/2003 Błękitni wzięli udział w dwóch turniejach. Na boisku Jasiołki Świerzowa P. rywalizowali w Pucharze Wójta, jednak bez powodzenia i po dwóch porażkach z Nafciarzem Bóbrka i Tęczą Zręcin (po 0:1) w trzecim grupowym meczu zremisowali z faworytem gr. A – Jasiołką 1:1 i zajęli 4 miejsce w gr. A a w turnieju nasza drużyna została sklasyfikowana na 6 miejscu. Na drugi turniej nasza drużyna została zaproszona przez Tempo Nienaszów (Puchar Gloria Victis). W pierwszym meczu półfinałowym nasi be problemów pokonali Nowy Dwór Makowiska 3:0 a w spotkaniu finałowym po remisie 0:0 ulegli w karnych 3:4 gospodarzom turnieju. Rozgrywki ligowe nasza drużyna ukończyła na 3 miejscu, dając się wyprzedzic LKS-owi Trześniów i Ciosom Jabłonica P. Sezon 2003/2004 nasi rozpoczęli od udziału w Pucharze Wójta (organizator : Polonia Kopytowa), jednak i tym razem nie udało się wyjśc z grupy po porażkach z 0:1 z Orłem Faliszówka i zwycięstwie 1:0 nas Naftą Chorkówka, nasi w decydującym meczu ulegli Polonii aż 1:4 i zajęli 3 miejsce w gr. A, a turniej kończąc na 5 miejscu. W rozgrywkach ligowych nasi uzyskali największy sukces, wygrywając swoją grupę klasy C i awansując do kl. B, w pokonanym polu zostawiając lokalnego rywala Polonię Kopytowa, którą w bezpośrednim pojedynku o awans, przed własną publicznością, przy ponad 900 kibicach, pokonali 2:1. Zawodnicy, którzy wywalczyli awans :Cieśluk Zbigniew, Laskoś Marcin, Mędrek Zbigniew, Targ Dariusz, Munia Andrzej, Godzisz Marcin, Godzisz Sławomir, Kozieł Stanisław, Rachwalski Tomasz, Rachwał Artur, Rachwał Norbert, Rachwał Paweł, Rygiel Robert, Skalski Daniel, Skalski Sylwester, Szkudlarek Marcin, Szumlański Przemysław, Bularski Wojciech, Delimata Norbert, Laskoś Piotr, Serwa Maciej (kapitan i trener), Skalski Jerzy, Skalski Konrad, Szuba Daniel, Węgrzyn Łukasz, Węgrzyn Jakub, Dubis Jacek (najlepszy strzelec), Dubis Przemysław, Janik Piotr, Medrek Marcin, Nagłowicz Paweł, Serwa Tomasz (kierownik drużyny).

Sezon 2004/2005 tradycyjnie nasza drużyna rozpoczęła od turnieju o Puchar Wójta (organizator: Nafta Chorkówka), gdzie niestety znów się jej nie powiodło i choc pierwszy mecz wygrali (2:0 z Polonią Kopytowa), drugi zremisowali 0:0 z Tęczą Zręcin, to jednak w trzecim spotkaniu doznali dotkliwej porażki z Jasiołką Świerzowa P. 1:6 i zajęli 3 miejsce w gr. B, turniej kończąc na 6 miejscu. Pierwszy sezon w kl. B nasi ukończyli na dobrym 4 miejscu z 4-punktową stratą do 3 zespołu – Dębowczanki Dębowiec (awansowały 3 drużyny). W 2004 r. z inicjatywy Tomasza Serwy, w naszym klubie po bardzo długiej przerwie powstaje sekcja tenisa stołowego, która uczestniczy w rozgrywkach ligi amatorskiej. W pierwszym sezonie nasza drużyna zajmuje przedostatnie 7 miejsce z dorobkiem 4 punktów, wyprzedzając jedynie Bartka II Dębowiec. Poza rozgrywkami ligowymi nasi tenisiści uczestniczyli w turniejach gminnych, w których najlepiej prezentowali się: Mędrek Zbigniew, Sajdak Waldemar i Jakimowicz Piotr.

Do sezonu 2005/2006 poza seniorami i pingpongistami do rozgrywek ligowych przystąpili nasi trampkarze, którzy uczestniczą w rozgrywkach klasy terenowej. W 2005 r. organizatorem Pucharu Wójta był nasz klub. Nasi piłkarze w gr. B w pierwszym meczu pokonali Orła Faliszówka 2:1, zremisowali z Naftą Chorkówka 0:0 i w meczu o 1 miejsce ulegli minimalnie Jasiołce Świerzowa P. 0:1. Po zdobyciu 4 punktów nasi zajęli 2 miejsce w grupie i w spotkaniu o 3 miejsce mieli się spotkac z Nafciarzem Bóbrka. Do spotkania jednak nie doszło, ponieważ rywale nie wyszli na boisko. Seniorzy w kl. B bronili się już przed spadkiem z ligi i ostatecznie zajęli 8 miejsce, unikając meczu barażowego o pozostanie w lidze. Tenisiści stołowi w Lidze Amatorskiej zajęli 3 miejsce dając się wyprzedzic Iskrze II Iskrzynia oraz Strażakowi II Bratkówka. W turniejach indywidualnych (Amatorska Olimpiada Tenisa Stołowego) równych nie mieli sobie nasi czołowi pingpongiści: Sajdak Waldemar, Widziszewski Witold i Celej Tomasz. Nasi młodzi piłkarze w swoim debiutanckim sezonie zdołali wygrac tylko jeden mecz, z Dębowczanką Dębowiec i zajęli ostanie miejsce w swojej grupie. Sezon 2006/2007 nasi piłkarz rozpoczęli od Pucharu Wójta (organizator: Tęcza Zręcin) w którym w gr. A przegrali z Jasiołką Świerzowa P. 0:1 i pokonali Spartę Draganowa 2:1, zajęli 2 miejsce w grupie a w turnieju nasza drużyna została sklasyfikowana na 4 miejscu. W kl. B nasza drużyna ukończyła rozgrywki na 10 miejscu i bez problemów utrzymała się w kl. B. Do rozgrywek Ligi Amatorskiej Tenisa Stołowego zostały zgłoszone dwie nasze drużyny. Pierwsza ukończyła rozgrywki na 3 miejscu i awansowała do V ligi a druga zajęła ostanie, 9 miejsce. W turniejach indywidualnych dobrze spisywali się tacy zawodnicy jak: Rodak Sylwia, która w 4 turniejach nie miała sobie równych, zdobywając m.in. mistrzostwo gminy. Na miejscach 2-3 kończyły turnieje: Waliszko Dominika i Przybyła Beata. Wśród mężczyzn: Widziszewski Witold, Celej Tomasz, Skalski Konrad, Sajdak Waldemar.  Nasza piłkarska młodzież ponownie zajęła ostatnie miejsce w tabeli kl. B juniorów. Sezon 2007/2008 nasi zainaugurowali turniejem o Puchar Wójta w Świerzowej P., gdzie zremisowali 0:0 z Victorią Kobylany oraz ulegli Orłowi Faliszówka 0:1 i turniej ukończyli na 6 miejscu a w lidze toczyli ciężkie boje o utrzymanie w kl. B, co udało się nam rzutem na taśmę. W ligowych rozgrywkach tenisa stołowego brały udział dwie nasze drużyny. Pierwszy zespół w V lidze zajął 10 miejsce i utrzymał się w niej, natomiast druga drużyna w Lidze Amatorskiej uplasowała się na 7 pozycji. Duży sukces odniosły nasze pingpongistki, które w rozgrywkach Karpackiej Ligi Juniorek, występując w składzie Przybyła Beata, Rodak Sylwia, Waliszko Dominika zajęły 3 miejsce ulegając jedynie zespołom Skarbka Gogołów, których najlepsze zawodniczki na co dzień występowały w II lidze. W 2008 r. po raz pierwszy rozegrano drużynowe mistrzostwa gminy w tenisie stołowym (organizator: Błękitni Żeglce), w których nasz pierwszy zespół zdobył mistrzostwo gminy, a druga drużyna zdobyła wicemistrzostwo. W turniejach indywidualnych Celej Tomasz został mistrzem gminy, a 2 miejsce zdobył Widziszewski Witold, wśród kobiet pierwsze 3 pozycje zajęte były przez nasze zawodniczki: Rodak Sylwię, Przybyłę Beatę i Kosiek Sylwię. W turniejach amatorskich (zawodnicy V Ligi nie mogli występowac) najlepiej spisywali się: Przybyła Beata, Waliszko Dominika, Kosiek Sylwia, Dubis Przemysław. Nasi najmłodsi adepci futbolu również mogli się Cieszyc z sukcesów. W styczniu w halowym turnieju o Puchar Burmistrza Rady Gminy Krościenko Wyżne nasi zdobyli 3 miejsce a w klasie terenowej trampkarzy byli bezkonkurencyjni. Zawodnicy, którzy zdobyli mistrzostwo : Wolski Michał, Drozd Radosław, Frużyński Arkadiusz, Gackowski Sławomir, Kraus Krystian, Woźniak Damian, Szubra Mateusz, Grzesik Mateusz, Gunia Modest, Mędrek Piotr, Nowak Bartosz, Wietecha Damian, Wolski Adrian, Buczyński Michał, Czuchrzyński Krystian, Szymbara Tomasz, Węgrzyn Kamil 9opiekun T. Serwa). Sezon 2008/2009 seniorzy zaczęli od Pucharu Wójta na stadionie Nafciarza Bóbrka. Błękitni grali w gr. B, gdzie zremisowali 1:1  z Polonią Kopytowa oraz przegrali z Tęczą Zręcin 0:1 i zajęli 3 miejsce w grupie, zajmując 7 miejsce w turnieju. W kl. B naszym seniorom szło jak po grudzie i po zajęciu 13 miejsca, po 5-o letnich występach na boiskach kl. B opuścili tę klasę rozgrywkową. W ligach tenisa stołowego pierwsza drużyna zajęła 10 miejsce a druga , w Lidze Amatorskiej powtórzyła wynik pierwszej. W turniejach indywidualnych dobrze zaprezentowali się: Sajdak Waldemar, Przybyła Beata, Pasterkiewicz Sabina, Rodak Sylwia, Waliszko Dominika. W drużynowych Mistrzostwach Gminy pierwszy zespół obronił tytuł z poprzedniego roku, a druga drużyna ukończyła turniej na 4 miejscu. W Karpackiej Lidze Juniorek wystartowały dwie nasze drużyny. Pierwsza obroniła miejsce z poprzedniego sezonu, ulegając jedynie UKS Dukla i Pro Familii Wojaszówka, a drugi zespół zajął 8 miejsce. Nasi najmłodsi zawodnicy w klasie terenowej trampkarzy zajęli 7 pozycję, wyprzedzając jedynie Victorię Dobieszyn.  

W sezonie 2009/10 w klubie działały nadal dwie sekcje piłki nożnej: seniorska i juniorska oraz sekcja tenisowa. Seniorzy, jak co roku, rozpoczęli nowy sezon od zmagań w Pucharze Wójta Gminy Chorkówka (organizator Victoria Kobylany). Ten turniej nasi piłkarze rozpoczęli od porażki ze Spartą Draganowa (0:2), a następnie zremisowali z Nafciarzem Bóbrka (0:0) i po zajęciu 3 miejsca w gr. B, nasi zajęli 8 miejsce w turnieju, a całe zmagania wygrała drużyna Orła Faliszówka. W rozgrywkach ligowych, po bardzo dobrej rundzie wiosennej, z dorobkiem 38 pkt.  nasi piłkarze zajęli 5 miejsce w kl. C, z czego można było być zadowolonym. W rozgrywkach kl. B Juniorów bardzo przyzwoicie (choć z odrobiną szczęścia - kilka walkowerów) spisywała się nasza młodzież, która z dorobkiem 23 pkt., zajęła 9 miejsce, wyprzedzając lokalnych rywali - Jasiołkę Świerzowa Polska i Orła Faliszówka - oraz LKS Warzyce. W sezonie 2009/10 do rozgrywek Ligi Amatorskiej przystąpiło 3 nasze drużyny, plus jeden zespół w Karpackiej Lidze Juniorek. Niestety ze względów organizacyjnych (przedłużający się w nieskończoność remont sali) nasze drużyny dotrwały tylko do pierwszej rundy (juniorki zdążyły rozegrać jeden mecz z Olimpem Łęki Dukielskie) po czym trzeba było spasować . Na koniec sezonu nasz pierwszy zespół, z dorobkiem 18 pkt., uplasował się na 4 miejscu, „dwójka”, z 8 pkt., była 11-ta, a trzecia drużyna, złożona z samych kobiet, z zerowym dorobkiem punktowym zamknęła tabele, zajmując 12 miejsce. Z dobrej strony w lidze i turniejach indywidualnych spisywali się Widziszewski Witold, Widziszewski Jakub, Skalski Konrad, Kowalik Wojciech oraz Harsze Michał. Czołowymi naszymi zawodniczkami były Sylwia Rodak, Beata Przybyła, Sabina Pasterkiewicz i Dominika Waliszko.  

Sezon 2010/11, w klubie nadal działają dwie drużyny piłkarskie (seniorzy i juniorzy) oraz jedna drużyna tenisa stołowego. Nasz klub nowy sezon rozpoczął od obchodów 50-lecia istnienia, które otworzyliśmy 3 lipca 2010 roku od Mszy Świętej w kościele parafialnym w Żeglcach. Następnie przenieśliśmy się do domu strażaka, gdzie odbył się obiad dla zaproszonych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. : prezes Podkarpackiego ZPN Kazimierz Greń, władze OZPN Krosno, z prezesem Janem Ciupką na czele, władze gminy, z wójtem gminy Andrzejem Konieckim, radni gminy oraz zasłużeni zawodnicy i działacze. Następnego dnia odbył sie turniej, w którym gościliśmy drużyny Chlebianki Chlebna,  Zorzy 03 Łubienko i Nafciarza Bóbrka. Wyniki turnieju:  Błękitni - Chlebianka 1:3,  Zorza 03 – Nafciarz 3:0. Mecz  o 3 miejsce: Błękitni – Nafciarz 0:3, mecz  o 1 miesce:  Chlebianka – Zorza 03   0:0 (4-3 w rzutach karnych) . Tydzień po naszym jubileuszu, Błękitni uczestniczyli w rozgrywkach o Puchar Wójta Gminy Chorkówka (organizator Jasiołka Świerzowa Polska),  w którym to po porażkach z Nafciarzem Bóbrka (1:2) i Jasiołką Świerzowa Polska (0:3), nasi zajęli 3 miejsce w gr. A i odpadli z turnieju,  który ukończyli na 8 miejscu. W rozgrywkach ligowych nasi seniorzy z dorobkiem 38 pkt. ukończyli sezon na 5 miejscu w tabeli. W kl. B Juniorów nasza młodzież zaliczyła jeden z gorszych sezonów, zdobywając zaledwie 5 pkt., co zakończyło sie ostatnim miejscem w tabeli.  Tenisiści sezon rozpoczęli od turnieju w Szczepańcowej, w którym zajęli 2 miejsce, w finale przegrywając z Tornadem Wrocanka. W rozgrywkach Ligi Amatorskiej, drużyna rozegrała tylko 7 spotkań, po czym, ze względów finansowych, przestała istnieć. Czołowymi zawodnikami tego zespołu byli Wojciech Kowalik, Konrad Skalski, Sylwia Rodak, Dominika Waliszko oraz Sylwia Kosiek. Zawodnicy ci w turniejach gminnych i powiatowych zajmowali miejsca na podium.  


Opracował : Tomasz Serwa