• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

 


1-2

W tegoroczną Wielką Sobotę czekał nas wyjazd do Makowisk. Gospodarze bardzo pewnie poczynali sobie w tym sezonie na własnym terenie wygrywając 5 z 6 meczy tam rozegranych. Należało więc bardzo się postarać. Zawodnicy dopisali zjawiając się w liczbie 16. Tuż przed meczem niebo się rozpogodziło i zaświeciło słońce.

Już po pierwszych minutach można było wywnioskować, że będzie to ciekawy mecz. Obie drużyny stwarzały sobie dużo sytuacji podbramkowych. W naszej drużynie dobre okazje miał Przemek Dubis, w drużynie Nowego Dworu szczególnie groźne były dośrodkowania z rzutów rożnych. W pewnym momencie prawą flanką rozpoczął rajd Jurek Skalski. Na dobrą pozycję wyszedł Przemek Dubis i dostał od niego piłkę. Chester nie zwykł marnować takich sytuacji i precyzyjnym strzałem w drugi róg pokonał świetnie dysponowanego dzisiaj bramkarza z Makowisk. Do końca połowy żadna drużyna nie strzeliła już gola i na przerwę schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron gospodarze ruszyli do ataku i często zagrażali naszej bramce, jednak przez pewien okres udawało się nam obronić. My również stwarzaliśmy sobie dogodne sytuacje - w jednej z nich, Jurek Skalski otrzymał piłkę na 6 metrze i huknął jak z armaty po długim rogu nie dając szans golkiperowi przeciwników. Wydawać by się mogło, że możemy spokojnie kontrolować grę, jednak gospodarze nie zamierzali dać za wygraną i jeszcze zacieklej atakowali naszą bramkę. Zaczęliśmy popełniać dużo łatwych błędów i zawodnicy z Makowisk zamknęli nas na własnej połowie. W pewnym momencie koszmarny błąd popełnili kolejno Stanisław Kozieł i Kamil Węgrzyn nie trafiając w piłkę, którą przechwycił napastnik Nowego Dworu i pokonał naszego bramkarza w sytuacji sam na sam. Staraliśmy się więc skoncentrować, jednak nadal często się myliliśmy. Gospodarze próbowali symulować faule i wymusić na arbitrze rzut karny, jednak ten nie dał się nabrać i do niczego takiego nie doszło. Pomimo licznych błędów udało się nam dowieźć zwycięstwo do końca meczu i 3 zwycięstwo w rundzie wiosennej stało się faktem.

Źródło: blekitnizeglce.futbolowo.pl

Skład: Michał Wolski - Stanisław Kozieł, Paweł Rachwał, Kamil Węgrzyn, Wojciech Bularski - Dominik Kania (90" Adrian Wolski), Jerzy Skalski, Tomasz Gunia, Daniel Skalski - Przemysław Dubis  (87" Gerwin Gunia) - Mateusz Grzesik (75" Tomasz Szymbara)

Oceny zawodników Błękitnych w skali 0-6 po meczu z Nowym Dworem Makowiska:
Wolski: 4
Kozieł: 4,5
Bularski: 4,5
T. Gunia: 3
D. Skalski: 2,5
Rachwał: 4
Kania: 3,5
Dubis: 4,5
Grzesik: 4
J. Skalski: 4
Węgrzyn: 3,5