Drukuj

W dzisiejszą upalną niedzielę, rozegrany został turniej o Puchar Wójta Gminy Chorkówka, organizowany przez LKS Nafta Chorkówka. Nasza drużyna po przegranej z Polonią Kopytowa i remisem ze Spartą Draganowa niestety nie wyszła z grupy. Szczegóły w rozwinięciu.

Turniej rozpoczął się z ok. półgodzinnym opóźnieniem, w związku z czym nasze rozgrywki zaczęliśmyo 11:30. Pierwszy mecz zagraliśmy z rywalem zza miedzy - Polonią Kopytowa. Niestety szybko straciliśmy bramkę, przez niezdecydowanie co do wybicia piłki naszego obrońcy. Następne 2 bramki strzelił nam Wojciech Munia, jeden z najskuteczniejszych napastników A-klasy w tym sezonie. Tak więc do przerwy przegrywaliśmy 3:0. Po zmianie stron i zmianach w składzie, nasza gra wyglądała już o wiele lepiej, jednak nie było nas stać na nic więcej niż honorową bramkę, której autorem był Tomasz Rachwalski. Mecz zakończył się więc wynikiem 3:1 dla Polonii.

Następnie mieliśmy mecz przerwy, w którym Polonia Kopytowa pokonała drużynę z Draganowej 1:0. Następnie zmierzyliśmy się ze Spartą Draganowa, która w rundzie wiosennej sezonu 2011/12 radziła sobie doskonale. To jednak Błękitni mieli przewagę. Mieliśmy doskonałe sytuacje bramkowe. Najlepszą z nich miał Tomasz Gunia, który będąc na siódmym metrze przed bramką i mając przed sobą jedynie bramkarza, wdał się w niepotrzebny drybling i stracił piłkę. Następnie trafiliśmy też w słupek. Drużyna z Draganowej nie była tak roztrzepana i wykorzystała pierwszą stworzoną przez siebie sytuację. Do przerwy przegrywamy 0:1. W drugiej części gry Sparta była już groźniejsza, jednak nie pozwoliliśmy strzelić sobie drugiego gola. Za to zdołaliśmy wyrównać, a strzelcem bramki był Daniel Łopatkiewicz.

Naszą drużynę na turnieju reprezentowali: Michał Wolski, Paweł Rachwał, Stanisław Kozieł, Kamil Węgrzyn, Gerwin Gunia, Tomasz Gunia, Modest Gunia, Adrian Wolski, Piotr Mędrek, Daniel Łopatkiewicz, Tomasz Rachwalski, Dominik Kania, Tomasz Szymbara, Wojciech Bularski, Mateusz Grzesik

Tak więc z naszej grupy do fazy finałowej awansowała Polonia.

Z pozostałych grup awansowały drużyny Tęczy Zręcin i Orła Faliszówka. Wszystkie 3 ekipy rozegrały ze sobą mecze w systemie "każdy z każdym". Najlepszy okazał się Orzeł, który pokonał Polonię 2:0 i Tęczę 1:0.

Wyniki fazy grupowej:

GRUPA A
Jasiołka Świerzowa - Victoria Kobylany 2:2 (2:0) - rzuty karne 3:5
Victoria Kobylany - Orzeł Faliszówka 1:2 (0:2)
Jasiołka Świerzowa - Orzeł Faliszówka 0:3 (0:0)

GRUPA B

Błękitni Żeglce - Polonia Kopytowa 1:3 (0:3)
Polonia Kopytowa - Sparta Draganowa 1:0 (0:0)
Błękitni Żeglce - Sparta Draganowa 1:1 (0:1)

GRUPA C

Nafciarz Bóbrka - Tęcza Zręcin 0:1 (0:0)
Tęcza Zręcin - Nafta Chorkówka 0:0 (0:0) - rzuty karne 7:6
Nafta Chorkówka - Nafciarz Bóbrka 1:1 (0:1)

Wyniki fazy finałowej:

Orzeł Faliszówka - Polonia Kopytowa 2:0 (1:0)

9. Jasiołka Świerzowa

Każda drużyna uczestnicząca w turnieju otrzymała upominki ufundowane przez GOK Chorkówka - zwycięzca komplet koszulek i spodenek piłkarskich, drugie miejsce - komplet spodenek piłkarskich , trzecie miejsce - komplet getrów piłkarskich. Pozostałe drużyny otrzymały piłki. Ponadto każda z drużyn dostała pamiątkowy dyplom.