Drukuj

Pierwszy Orszak Trzech Króli w naszej miejscowości przeszedł już do historii. W piątkowy, mroźny poranek wielobarwny pochód ruszył ulicami Żeglec. W pochodzie nie zabrakło prawdziwych zwierząt; kucyków i owiec. Na czele Orszaku szedł Sołtys wsi, za nim Trzej Królowie, Święta Rodzina, aniołowie, przebrane dzieci, mieszkańcy Żeglec oraz innych miejscowości wśród których znalazł się m. in. Wójt Gminy Chorkówka, Skarbnik Gminy oraz Dyrektor GOK-u.

Kolorowy pochód ze śpiewem na ustach przemaszerował spod Domu Ludowego do kościoła w Żeglcach, w którym odbyła się Msza Święta. Po nabożeństwie Orszak ruszył w drogę powrotną do Domu Ludowego, gdzie odbył się konkurs na najładniejszy strój orszakowy a także jasełka. Nowoczesny scenariusz bardzo przypadł do gustu oglądającym. Organizatorzy przygotowali także ciepły posiłek oraz słodki poczęstunek.

W organizację przedsięwzięcia włączyło się mnóstwo osób z różnych organizacji; Rady Sołeckiej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Koła Gospodyń Wiejskich, członkowie Rady Rodziców oraz Parafia Żeglce. Korzystając z okazji chcielibyśmy jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy byli tam z nami; zarówno tym, którzy pomagali w przygotowywaniu, jak i tym, którzy mimo niesprzyjającej aury byli z nami. Nie chcemy wymieniać nikogo z imienia i nazwiska, żeby nikogo nie pominąć, dlatego dziękujemy WSZYSTKIM!

link do filmu z Orszaku https://www.youtube.com/watch?v=A2XFJQF9rWQ&feature=youtu.be

link do filmu z Jasełek (nowy) https://www.youtube.com/watch?v=gH4xBy6JoZ4