• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

 1-2

Derby Gminy Chorkówka w C-Klasie trzeci raz z rzędu dla Żeglec. Mecz rozegraliśmy na stadionie rywala, pogoda była wyborna, choć było troszkę duszno.

 

Pierwsza część spotkania nie przyniosła bramek. W grze naszej drużyny widać było dużo chaosu, co jest spowodowane tym, że nasza drużyna w tym sezonie jest bardzo osłabiona - do Tajfuna Łubno odszedł Michał Wilk, do Chlebianki odszedł Daniel Wójtowicz, Marcin Mędrek ma przerwę w grze, a kontuzjowani są Damian Misiak, Damian Rachwalski i Krystian Czuchrzyński; gramy więc młodymi zawodnikami, którzy dopiero się ogrywają. Tak więc w pierwszej części lepsze okazje mieli gospodarze - kilka razy zagrozili nam strzałami z stałych fragmentów gry , raz nawet trafiając w poprzeczkę.

Po zmianie stron trochę polepszył się obraz naszej gry i coraz częściej wędrowaliśmy pod pole karne Nafciarza. W jednej z akcji w polu karnym został nieprzepisowo zatrzymany nasz zawodnik. Jedenastkę wykorzystał Tomek Gunia i prowadziliśmy 1:0. Gospodarze też mieli dobre okazje - po raz kolejny z rzutu wolnego trafili w poprzeczkę oraz byli bardzo blisko zdobycia bramki po rzucie rożnym jednak Wojtek Bularski stojący przy słupku bramki wybił piłkę z linii. Wynik na 2:0 podwyższył wprowadzony za Piotrka Mędrka Daniel Łopatkiewicz. Jednak nie mogliśmy być całkowicie spokojni, gdyż po gafie obrony bramkę kontaktową zdobył napastnik Nafciarze, jednak udało się nam utrzymać zwycięstwo.

Jak zwykle również swoje 2 grosze musieli dorzucić sędziowie, a szczególnie arbiter główny, który gwizdał przewinienia w śmiesznych sytuacjach.

(Michał Wolski)

Coś o rywalu: NAFCIARZ Bóbrka

LZS w Bóbrce powstał w 1946 roku, jako jeden z pierwszych w powiecie krośnieńskim. LZS był kontynuatorem założonego w 1934 roku BOBRZECKIEGO KLUBU SPORTOWEGO,  który działał do wybuchu II Wojny Światowej. LZS Bóbrka uczestniczył najpierw w rozgrywkach towarzyskich, a następnie przystąpił do rozgrywek KL 'C' . W latach 1962/1973 prezesem klubu był STANISŁAW MACKOŚ,  który z grupą kilku działaczy umacniał LZS organizacyjnie. Drużyna piłkarska systematycznie awansowała do co raz to wyższej klasy rozgrywkowej, aż w końcu w 1980 roku Nafciarze meldują się w KL 'M' [dzisiejsza IV Liga] co jest do tej pory największym osiągnięciem Nafciarza w jego bogatej historii . W tymże roku LZS NAFCIARZ przekształca się w LKS . Po latach "tłustych" niestety przyszły lata" chude " i w połowie lat 80-ych następuje regres w działalności klubu, i Nafciarz notuje spadki do co raz to niższej klasy rozgrywkowej . Jedne z gorszych sezonów  Nafciarza miały miejsce w sezonie 2001/2002 kiedy to całkowicie rozsypana drużyna opuściła szeregi KL 'B' oraz sezon 2002/2003 kiedy to Nafciarze zajęli 11, przedostatnie miejsce w krośnieńskiej KL 'C' . Odbudowa drużyny nastąpiła w sez. 2004/2005 kiedy NAFCIARZ awansował do KL 'B' . Przygoda z ta  ligą trwała niestety tylko sezon, po czym zespół z Bóbrki z bardzo mocnym składem spadł ponownie w otchłanie KL 'C'. Powrót w szeregi 'B' klasowców nastąpił już po jednym sezonie, niestety po rocznym pobycie w tej klasie rozgrywkowej, Nafciarze ponownie zanotowali spadek do najniższej klasy rozgrywkowej w której występują do dzisiaj .


Spotkania pomiędzy Błękitnymi a Nafciarzem

Sezon  1993/1994          BŁĘKITNI  -  NAFCIARZ   5:3  -  7:3         
Sezon  1995/1996          BŁĘKITNI  -  NAFCIARZ   3:3  -  0:3 v.o  
Sezon  2002/2003          BŁĘKITNI  -  NAFCIARZ   6:0  -  2:1,        Puchar Wójta 0:1
Sezon  2003/2004          BŁĘKITNI  -  NAFCIARZ   6:2  -  4:3 
Sezon  2005/2006          BŁĘKITNI  -  NAFCIARZ   1:1  -  1:4 
Sezon  2008/2009          BŁĘKITNI  -  NAFCIARZ   5:3  -  0:2 
Sezon  2009/2010          BŁĘKITNI  -  NAFCIARZ   2:3  -  1:1,        Puchar Wójta 0:0
Sezon  2010/2011          BŁĘKITNI  -  NAFCIARZ   3:2  -  2:1,        Puchar Wójta 1:2

50-lecie Błękitnych: BŁĘKITNI – NAFCIARZ 0:3

 

Statystyki:

9 zwycięstw

7 porażek

4 remisy

49 bramek strzelonych

41 bramek straconych

(Tomasz Serwa)