• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

 

Już trzeci rok z rzędu Żeglce przyłączyły się do gminnej akcji sprzątania świata. Ze względu na niesprzyjającą wcześniej wiosenną aurę byliśmy zmuszeni przełożyć to przedsięwzięcie. Mimo, że i w sobotę, 29 kwietnia pogoda też pozostawiała wiele do życzenia, to o 14:45 pod Domem Strażaka w Żeglcach zebrało się spore grono chętnych do sprzątania.

Wyposażeni w worki i rękawiczki wyruszyliśmy do poszczególnych części naszego sołectwa. Do akcji włączyły się wszystkie organizacje działające na terenie Żeglec: Rada Sołecka, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej, panie z Koła Gospodyń Wiejskich, chłopaki z LKS-u, przedstawiciele Stowarzyszenia „Że – Chcę”, uczniowie Szkoły Podstawowej im. K. Klobassy – Zrenckiego oraz osoby niezrzeszone z żadną wymienioną grupą.

Z tego miejsca pragniemy podziękować tym, którzy przyłączyli się do inicjatywy:

Grzesiek W., Iwona S., Daniel S. Kuba S. Agnieszka K., Szymek K., Jacek D., Staszek S., Marek B., Tomek S., Tomek G., Modest G., Krzysiek Ł., Ania Ł., Elżbieta Ł., Kamil F., Maria K., Halina K., Halina B., Maria D., Magda Sz., Monika Z., Magda W., Kasia J., Łukasz J., Szymek W., Kuba W. (najmłodszy uczestnik), Michał G., Irek P., Małgorzata B.. i Ola O.

 

Chcielibyśmy także ponowić swój apel o zaprzestanie zaśmiecania naszej miejscowości oraz miejscowości na terenie gminy. Mimo wielu akcji uświadamiających, jak ważna jest ochrona środowiska i segregacja śmieci, ciągle jest to duży problem, o czym świadczy zebranie 58 worków śmieci oraz wielu innych przedmiotów, które w workach niestety się nie zmieściły. (opony, plastikowe części samochodowe itd.) Nie wspominając już o walorach estetycznych. Takim newralgicznym miejscem są przede wszystkim Przylaski i Debrza.

K.J.