• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

446 miłośników ekstremalnego biegania z Czech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Niemiec, Węgier, Rumuni, Holandii i oczywiście Polski, wystartowało 14 października punktualnie o północy w IV edycji Łemkowyny z Krynicy Zdroju do Komańczy. Do pokonania mieli 150 km.

Limit czasu na przebiegnięcie powyższego dystansu wynosił 35 godzin w bardzo trudnych a niekiedy ekstremalnych warunkach (ponad 80% trasy biegło po lasach i polach). Wśród tej grupy śmiałków znalazł się po raz pierwszy w historii reprezentant Błękitnych Żeglce Grzegorz Karczewski. Nasz zawodnik dotarł do mety jako 235 uczestnik (w kat. mężczyzn został sklasyfikowany na 216 pozycji) z czasem 32 godziny 49 minut 48 sekund.

Jak sam reprezentant BŻ przyznaje:
„Biegło mi się dobrze na trasie nie miałem ani chwili załamania czy zwątpienia. Po dotarciu na metę powiedziałem sobie jednak NIGDY WIĘCEJ!”

Grzesiek przyznaje również że pomimo braku snu (nie spał ponad 60 godzin) i ogromnego zmęczenia przeżycia z tego biegu pozostaną na zawsze w jego pamięci.

Cały bieg wśród mężczyzn wygrał Czech Vit Oterwele z „kosmicznym” czasem 16 godzin 39 minut 48 sekund

Bieg na 150 km ukończyło 273 biegaczy.

W niedzielę 15 października 2017 r. w Krakowie odbył się IV PZU Cracovia Półmaraton Królewski. Na starcie czwartej edycji stanęło blisko 9 tysięcy miłośników biegania z kilkunastu krajów świata. W tym gronie znalazł się również reprezentant Błękitnych Żeglce Karol Winiarski, dla którego był to debiutancki bieg na tak długim dystansie.
Reprezentant naszego klubu na metę dotarł z czasem 1 godzina 47 minut 4 sekundy co w klasyfikacji open dało mu 2053 miejsce. W kategorii wiekowej M3 Karol uplasował się na 777 miejscu. Jak mówi Karol: „Zapłaciłem frycowe w tym biegu”.
Mamy jednak nadzieję że po pierwszym półmaratonie kolejne starty na długich dystansach będą procentować. Tak więc czekamy na pierwszy maraton naszego reprezentanta.

16.10.17 w Baranowie Sandomierskim odbyła się VI edycja Nadwiślańskiego Marszu Nordic Walking. W zawodach udział wzięło ponad 200 sportowców a wśród tej licznej grupy wystartowała również Magda Gierlasińska. W kategorii open uplasowała się na 39 pozycji pokonując 5-cio kilometrową trasę w czasie 36 minut 54 sekundy. W kat. kobiet 15-25 lat reprezentantka naszej miejscowości okazała się bezkonkurencyjna i zajęła pierwsze miejsce!

Gratulacje dla całej trójki naszych reprezentantów!!!

Brawo Magda, brawo Grzesiek, brawo Karol.