• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

W sobotę 17 czerwca 2017 r. na stadionie LKS "Błękitni" Żeglce odbyła się VII edycja mistrzostw naszej miejscowości. Wzięły w niej udział cztery zespoły. Po rozegraniu sześciu spotkań (system rozgrywek każdy z każdym) najlepszą ekipą okazała się drużyna Błękitnych Diabłów która w trzech spotkaniach zgromadziła 7 punktów.

W sobotnie popołudnie w Jedliczu odbyła się VIII edycja biegu oraz marszu Nordic Walking (po raz drugi). W grupie ponad 160 zawodniczek i zawodników zaprezentowało się sześcioro reprezentantów naszej miejscowości.

W imieniu rodziny z Zadworu i swoim bardzo dziękuję druhom i druhnom z OSP Żeglce, za szybką reakcję i pomoc w zabezpieczeniu przeciekającego dachu w jednym z remontowanych domów na Zadworze. Kolejny raz pokazaliście jak jesteście sprawni organizacyjnie i fizycznie, i pomogliście potrzebującym. Dzięki Wam Nasi mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie. Tak trzymać. Dziękujemy.

GW

Za nami trzeci Bieg i Marsz o Puchar Sołectwa Żeglce. Impreza ta na stałe wpisała się do żegleckiego kalendarza wydarzeń sportowych. Z roku na rok chętnych do wzięcia udziału w tymże biegu przybywa. Na tegoroczną edycję zapisało się 58 osób, natomiast wystartowało 44. Do pokonania była bardzo trudna i wymagająca, sześciokilometrowa trasa. Każdy uczestnik na mecie otrzymał pamiątkowy medal, natomiast najlepsi zawodnicy (w zależności od kategorii) statuetki, puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Zainteresowani mogli wziąć również udział w pokazie Zumby, którą poprowadziła Sylwia K.

Trwają zapisy do III Biegu i Marszu Nordic Walking o Puchar Sołectwa Żeglce, który odbędzie się 3 czerwca 2017 r.