• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego,odpadów problemowych oraz innych odpadów niebezpiecznych:

http://chorkowka.pl/wp-content/uploads/2016/08/Zbi%C3%B3rka-odpad%C3%B3w-wielkogabarytowych-2016r.pdf

Stypendia szkolne: http://chorkowka.pl/index.php/2016/08/22/zawiadomienie-o-stypendium-szkolnym-na-rok-szkolny-20162017/

Pierwszego sierpnia to szczególna data na kartach polskiej historii. W tym dniu 1944 punktualnie o godzinie 17:00 rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. Chociaż siły powstańcze były naprawdę imponujące (źródła podają, że do walk stanęło 50 tys. powstańców Armii Krajowej), to oddziały te były bardzo słabo uzbrojone, gdyż zapasy amunicji przewidziane były na kilkudniową akcję. Po 63 dniach podpisano kapitulację a Warszawa została doszczętnie zniszczona.

Od 2010 roku dzień 1 sierpnia jest polskim świętem narodowym, ustanowionym w hołdzie wszystkim tym, którzy walczyli o wyzwolenie stolicy. Stąd też dzisiejsza nasza uroczystość poprzez którą chcieliśmy okazać nasz szacunek tamtym ludziom, którzy 72 lata wcześniej walczyli, abyśmy my mogli żyć w wolnym i niepodległym kraju.

Jeśli posiadasz niepotrzebne:

- ubrania

- książki

- płyty

- przedmioty dekoracyjne

- rękodzieło

Od czerwca trwają prace na cmentarzu w Żeglcach. Prace te bezpośrednio związane są z przygotowaniem terenu pod wykonanie alejki cmentarnej oraz budowy kaplicy.

Piłkarskie emocje związane z Mistrzostwami Europy już za nami. Drużyną, która sięgnęła po trofeum była Portugalia, z którą, po rzutach karnych, przegraliśmy w ćwierćfinale.

 

Każdemu meczowi polskiej reprezentacji towarzyszyły dość spore emocje, które mogliśmy dzielić wspólnie.

Serdecznie zapraszamy !!!

Zawiadomienie nr 1

Wójt Gminy Chorkówka zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców Gminy Chorkówka o wykaszanie rowów przydrożnych przyległych do nieruchomości zamieszkałych, jak również przycinanie konarów i gałęzi drzew zwisających nad przestrzenią pasa drogowego. Gałęzie drzew i krzewów rosnących przy drogach często ograniczają widoczność, co zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego. W związku z powyższym prosi się właścicieli nieruchomości o dokonanie zabiegów pielęgnacyjnych polegających na podcięciu gałęzi krzewów i drzew zwisających nad drogami.

Mając powyższe na uwadze oraz dbając o bezpieczeństwo i estetykę gminy proszę o zrozumienie i podjęcie działań w tym zakresie.

Zawiadomienie nr 2 link: http://chorkowka.pl/wp-content/uploads/2016/07/image0157.pdf

Podkategorie