• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg


II rata podatku rolnego, leśnego i od nieruchomości pobierana będzie w Domu Ludowym w Żeglcach w następujących dniach:

- 12 maja 2017 r. (piątek) w godz. 8.00 – 11.00

oraz 15.00 – 17.00

- 15 maja 2017 r. (poniedziałek) w godz. 11.45 – 13.15 oraz 15.00 – 17.00.WG

W sobotę 20 maja Stowarzyszenie "Że Chcę" organizuje wyjazd na mecz Wisła Kraków - Pogoń Szczecin.

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Dołączmy do milionów Polaków i wywieśmy nasze barwy narodowe, zademonstrujmy, że jesteśmy z nich dumni.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych, pragniemy zachęcić wszystkich mieszkańców Żeglce do włączenia się do tegorocznej akcji sprzątania świata. Poprzednie dwie edycje pokazały, że im jest nas więcej, tym sprzątanie przebiega sprawniej i że razem możemy zrobić coś dobrego dla naszej wioski. Mimo wielu akcji edukacyjnych dotyczących ochrony środowiska i segregowania śmieci niektóre rejony  Żeglec są bardzo zaśmiecone.

 

Już trzeci rok z rzędu Żeglce przyłączyły się do gminnej akcji sprzątania świata. Ze względu na niesprzyjającą wcześniej wiosenną aurę byliśmy zmuszeni przełożyć to przedsięwzięcie. Mimo, że i w sobotę, 29 kwietnia pogoda też pozostawiała wiele do życzenia, to o 14:45 pod Domem Strażaka w Żeglcach zebrało się spore grono chętnych do sprzątania.

Wyposażeni w worki i rękawiczki wyruszyliśmy do poszczególnych części naszego sołectwa. Do akcji włączyły się wszystkie organizacje działające na terenie Żeglec: Rada Sołecka, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej, panie z Koła Gospodyń Wiejskich, chłopaki z LKS-u, przedstawiciele Stowarzyszenia „Że – Chcę”, uczniowie Szkoły Podstawowej im. K. Klobassy – Zrenckiego oraz osoby niezrzeszone z żadną wymienioną grupą.

 

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da nam wszystkim więcej dobra niż zła, da bezmiar pokoju, gdyż coraz częściej brakuje go w współczesnym świecie, wzbudzi szacunek dla drugiego człowieka, bez względu na przekonania polityczne, wyznawaną wiarą i narodowość.

Pozdrowienia dla wszystkich sympatyków Żeglce.pl przesyłają uczestnicy wycieczki w Bieszczady.

Zakaz wypuszczania drobiu zniesiony link: http://chorkowka.pl/index.php/2017/04/10/zakaz-wypuszczania-drobiu-zniesiony/

Zapraszamy do udziału w pracach nad „Lokalnym Programem Rewitalizacji Gminy Chorkówka na lata 2017-2023” link: http://chorkowka.pl/index.php/2017/04/13/zapraszamy-do-udzialu-w-pracach-nad-lokalnym-programem-rewitalizacji-gminy-chorkowka-na-lata-2017-2023-2/

zainteresowanych tematem proszę o zapoznanie się z artykułem link http://chorkowka.pl/index.php/2017/04/06/rewitalizacja/ oraz z dokumentami znajdującymi się na wskazanej stronie:

Badanie ankietowe Chorkówka

Prezentacja

Analiza wskaźnikowa

Formularz do konsultacji obszarów zdegradowanych

 

źródło informacji www.chorkowka.pl

Podkategorie