• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

14 stycznia 2018 r. po raz 26 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Nasze sołectwo po raz drugi wesprze tą inicjatywę.
Dla zainteresowanych przygotowaliśmy kilka atrakcji:

PZU S. A. INFORMUJE SZANOWNYCH  KLIENTÓW, ŻE

Już po raz 17 tygodnik Nowe Podkarpacie wraz z władzami powiatu organizuje Plebiscyt na najpopularniejszych sportowców, trenerów i działaczy powiatu krośnieńskiego. I tym razem wśród nominowanych znaleźli się przedstawiciele Gminy Chorkówka. 

Sylwetki nominowanych z naszej gminy oraz sposób głosowania przestawiamy w rozwinięciu.

No ale cóż, życie.
Dzisiaj tak już na spokojnie chciałbym podsumować wczorajszy ORSZAK TRZECH KRÓLI, który przeszedł ulicami Żeglec.
Pierwsza część uroczystości miała miejsce pod Domem Ludowym w Żeglcach, gdzie odbyło się powitanie przez mnie wszystkich uczestników, przekazanie informacji organizacyjnych, podanie szyku Orszaku oraz modlitwa poprowadzona przez księdza wikarego Arkadiusza Śliwińskiego. Tuż przed wyruszeniem Orszaku do kościoła pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej dotarli Trzej Królowie na koniach.

Boże Narodzenie to czas miłości i spokoju, dlatego pragniemy życzyć wszystkim naszym mieszkańcom, czytelnikom naszego portalu, przyjaciołom naszej miejscowości,

Worki na odpady segregowane, naklejki na worki oraz harmonogramy odbioru odpadów na 2018 r. będą wydawane w Domu Ludowym w Żeglcach 10 stycznia 2018 r. w godzinach od 9.00 do 19.00. Istnieje możliwość wyboru koloru worków według indywidualnych potrzeb.