• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

 

Podobnie jak w latach ubiegłych, pragniemy zachęcić wszystkich mieszkańców Żeglce do włączenia się do tegorocznej akcji sprzątania świata. Poprzednie dwie edycje pokazały, że im jest nas więcej, tym sprzątanie przebiega sprawniej i że razem możemy zrobić coś dobrego dla naszej wioski. Mimo wielu akcji edukacyjnych dotyczących ochrony środowiska i segregowania śmieci niektóre rejony  Żeglec są bardzo zaśmiecone.

 

Niech Zmartwychwstanie Pańskie, które niesie odrodzenie duchowe, napełni wszystkich spokojem i wiarą, da nam wszystkim więcej dobra niż zła, da bezmiar pokoju, gdyż coraz częściej brakuje go w współczesnym świecie, wzbudzi szacunek dla drugiego człowieka, bez względu na przekonania polityczne, wyznawaną wiarą i narodowość.

Książka Tomasza Serwy "Historia żegleckiego sportu" już gotowa.

Doczekaliśmy się książki o żegleckim sporcie, której duża część poświęcona jest drużynie piłkarskiej. Jednak znajdują się w niej także wszelkie statystyki i liczne fotografie związane z innymi dyscyplinami sportu i wydarzeniami sportowymi, które Tomek skrupulatnie gromadził przez kilkanaście lat i postanowił się nimi podzielić z nami. Książkę zamówiło wiele osób, a tych, którzy jej jeszcze nie posiadają zapraszamy do kupna, bo naprawdę warto!!!
ZAINTERESOWANYCH prosimy o kontakt z Tomkiem i zamówienie książki pod numerem telefonu 501800731.

Zakaz wypuszczania drobiu zniesiony link: http://chorkowka.pl/index.php/2017/04/10/zakaz-wypuszczania-drobiu-zniesiony/

Zapraszamy do udziału w pracach nad „Lokalnym Programem Rewitalizacji Gminy Chorkówka na lata 2017-2023” link: http://chorkowka.pl/index.php/2017/04/13/zapraszamy-do-udzialu-w-pracach-nad-lokalnym-programem-rewitalizacji-gminy-chorkowka-na-lata-2017-2023-2/

zainteresowanych tematem proszę o zapoznanie się z artykułem link http://chorkowka.pl/index.php/2017/04/06/rewitalizacja/ oraz z dokumentami znajdującymi się na wskazanej stronie:

Badanie ankietowe Chorkówka

Prezentacja

Analiza wskaźnikowa

Formularz do konsultacji obszarów zdegradowanych

 

źródło informacji www.chorkowka.pl

Dwa artykuły, które ukazały się na naszym portalu w dniu wczorajszym o akcie wandalizmu i o Zebraniu Wiejskim ws. przyłączenia Żeglec do Gminy Jedlicze, były Prima Aprilisowym żartem. Przepraszamy osoby, które w jakiś sposób zostały obrażone lub wprowadzone w błąd.

1 maja 2017 r. odbędzie się wycieczka w Bieszczady. Zapraszamy do udziału.

Szczegóły:

PRIMA APRILIS :-) W niedzielę, 2 IV 2017 o godzinie 13:00 w Domu Ludowym w Żeglcach odbędzie się spotkanie z mieszkańcami naszej miejscowości. Prosimy o liczne przybycie.