• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

6 stycznia 2018 r. po raz drugi w historii naszej miejscowości będziemy organizatorami Orszaku Trzech Króli. Program uroczystości znajduje się na poniższym plakacie. Zapraszamy do udziału mieszkańców nie tylko z naszego sołectwa, naszej parafii ale także z innych miejscowości z obszaru Gminy Chorkówka. Jest to jedyny Orszak w naszej gminie, dlatego tym bardziej zapraszamy do udziału. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koronę, przewidziane są liczne atrakcje m. in. jasełka w wykonaniu żegleckiej grupy artystycznej, występ zespołu "Chorkowianie", konkurs z nagrodami dla tych, którzy zaprezentują najładniejszy strój orszakowy, poczęstunek oraz wspólne śpiewanie kolęd.

Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Karola Klobassy-Zrenckiego w Żeglcach oraz Koło Gospodyń Wiejskich serdecznie zapraszają na Zabawę Karnawałową 27 stycznia 2018 r. w Domu Ludowym w Żeglcach. Szczegóły na plakacie.

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żeglce "Że Chcę" oraz Damian Nowak serdecznie zapraszają na warsztaty genealogiczne, które odbędą się w sobotę, 9 grudnia 2017 r. o godz. 16.00 w Domu Ludowym w Żeglcach.

4 marca odbędzie się VI edycja ogólnopolskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropemwilczym 2018. Nasze sołectwo po raz drugi przystępuje do organizacji tego Biegu.

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia komputerowe. Istnieje możliwość utworzenia grupy szkoleniowej z naszego sołectwa.

Serdecznie zapraszamy na odsłonięcie tablicy, które odbędzie się 17 grudnia (niedziela) o godzinie 13.00 w Zręcinie, przy ulicy Przylaski, obok krzyża partyzanckiego. Po odsłonięciu - złożenie kwiatów pod krzyżem partyzanckim, zapalenie zniczy oraz ognisko partyzanckie wraz z opowieściami.

Wojciech Żurkiewicz wraz z grupą rekonstrukcyjną „Zręcin”

Więcej na temat tego wydarzenia na stronie zrecin.vgh.pl

Już po raz piąty mieszkańcy wszystkich miejscowości, w których odbędzie się Orszak Trzech Króli 2018, będą mogli wygrać dla swojego Orszaku WIELBŁĄDA! Egzotyczny aktor weźmie udział w jasełkach w zwycięskiej miejscowości 6 stycznia 2018 roku.