• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

Worki na odpady segregowane, naklejki na worki oraz harmonogramy odbioru odpadów na 2018 r. będą wydawane w Domu Ludowym w Żeglcach 10 stycznia 2018 r. w godzinach od 9.00 do 19.00. Istnieje możliwość wyboru koloru worków według indywidualnych potrzeb.

Już po raz 17 tygodnik Nowe Podkarpacie wraz z władzami powiatu organizuje Plebiscyt na najpopularniejszych sportowców, trenerów i działaczy powiatu krośnieńskiego. I tym razem wśród nominowanych znaleźli się przedstawiciele Gminy Chorkówka. 

Sylwetki nominowanych z naszej gminy oraz sposób głosowania przestawiamy w rozwinięciu.

6 stycznia 2018 r. po raz drugi w historii naszej miejscowości będziemy organizatorami Orszaku Trzech Króli. Program uroczystości znajduje się na poniższym plakacie. Zapraszamy do udziału mieszkańców nie tylko z naszego sołectwa, naszej parafii ale także z innych miejscowości z obszaru Gminy Chorkówka. Jest to jedyny Orszak w naszej gminie, dlatego tym bardziej zapraszamy do udziału. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koronę, przewidziane są liczne atrakcje m. in. jasełka w wykonaniu żegleckiej grupy artystycznej, występ zespołu "Chorkowianie", konkurs z nagrodami dla tych, którzy zaprezentują najładniejszy strój orszakowy, poczęstunek oraz wspólne śpiewanie kolęd.

Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Boże Narodzenie to czas miłości i spokoju, dlatego pragniemy życzyć wszystkim naszym mieszkańcom, czytelnikom naszego portalu, przyjaciołom naszej miejscowości,

Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Karola Klobassy-Zrenckiego w Żeglcach oraz Koło Gospodyń Wiejskich serdecznie zapraszają na Zabawę Karnawałową 27 stycznia 2018 r. w Domu Ludowym w Żeglcach. Szczegóły na plakacie.

4 marca odbędzie się VI edycja ogólnopolskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropemwilczym 2018. Nasze sołectwo po raz drugi przystępuje do organizacji tego Biegu.