• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

Rada Sołecka Wsi Żeglce serdecznie zaprasza wszystkich wielbicieli górskich wędrówek na wycieczkę w dniu 01 czerwca 2019 roku, na pierwszy w tym roku Tatrzański szlak.

Plan wycieczki:

4.00 - wyjazd spod Domu Strażaka w Żeglcach

8.00 - wyjście na szlak : Kuźnice - Hala Kondratowa - Kondracka Kopa (2005 m.n.p.m) - trasa około 9 godzin

około godz. 17.00 - wyjazd w drogę powrotną

około godz. 18.00 - obiadokolacja w Krościenku nad Dunajcem

Znalezione obrazy dla zapytania życzenia dla strażaka śmieszne

Św. Florian, żołnierz i męczennik, jest czczony w całej Polsce głównie jako patron podczas klęsk pożaru, powodzi i sztormów oraz patron strażaków. Ma to swoje źródło w XVI w., kiedy pożar strawił tę część Krakowa, w której znajduje się dzielnica Kleparz. Ocalała jedynie wystawiona na Kleparzu okazała świątynia, właśnie z relikwiami św. Floriana. Wspomnienie Św. Floriana obchodzimy w dniu 4 maja, kiedy to również obchodzony jest Dzień Strażaka.

Święta Wielkiej Nocy to czas otuchy, nadzieji i miłości. To czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i w walkę człowieka. Spróbujmy wykorzystać ten czas, aby nowe życie płynące z głębi tych świąt, stało się źródłem siły i radości oraz pozytywnych zmian w nas samych i otaczającej nas rzeczywistości. Niech światłość płynąca ze Zmartwychwstania Pańskiego napełni wszystkich pokojem i wiarą,
która pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość i przyniesie siłę w chwilach słabości i smutku, a radość wielkanocnego poranka towarzyszy nam każdego dnia.

Znalezione obrazy dla zapytania życzenia wielkanocne

 

Obfitych łask i błogosławieństw, od Chrystusa Zmartwychwstałego oraz pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych, z radosnym Alleluja życzą Sołtys, Radni, Rada Sołecka oraz przedstawiciele wszystkich organizacji działających na terenie sołectwa Żeglce.

 

Początek maja to ważne dla Polaków święta:

BŻ - LKS Łęki Strzyżowskie 1:8 (K. Czuchrzyński)

Paweł Cyburt - Tobiasz Węgrzyn, Przemysław Czuchrzyński, Magdalena Wierdak (80' Sabina Czuchrzyńska), Aleksandra Olech - Konrad Delimata, Kacper Kraus, Kamil Gackowski (65' Kacper Dyląg), Konrad Kijek (60' Wiktor Waliszko) - Konrad Czuchrzyński, Konrad Ochała.

Wczoraj, 13 kwietna zmarł Jan Rodzinka ze Zręcina. Radny Gminy Chorkówka, Społecznik, założyciel Klubu Biegacza Athletic w Zręcinie... Składamy serdeczne wyrazy współczucia bliskim. Zapraszamy na Mszę Świętą polową pod Krzyżem Partyzanckim nas Przylaskach za duszę Jana Rodzinki, która odbędzie się dzisiaj 14 kwietna o godzinie 17:30

Podkategorie