• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

W niedzielę w Kobylanach odbyły się Gminne zawody sportowo-pożarnicze. Wystartowało w nich łącznie 27 drużyn. Z bardzo dobrej strony pokazała się nasza kobieca drużyna która w swojej kategorii okazała się bezkonkurencyjna. Niewiele do podium zabrakło naszym seniorom ostatecznie nasza drużyna została sklasyfikowana na piątym miejscu.


 

Tegoroczne obchody Gminnego Dnia Strażaka odbyły się w Żeglcach w sobotę 26 maja. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym. W trakcie nabożeństwa Ksiądz Prałat Jan Luchowski, proboszcz naszej parafii, poświęcił obraz przedstawiający św. Floriana. Następnie licznie zgromadzeni strażacy oraz zaproszeni goście udali się do remizy strażackiej, przed którą wręczono odznaczenia, które otrzymali:

Nie widać końca pożarów traw. Język polski nie zawiera wyrazów nadających się do publikacji, które można by przytoczyć w celu opisania sprawców a dokładnie ich bezmyślności, bezgranicznej głupoty i nieodpowiedzialności. Nie sposób policzyć strat i kosztów akcji gaśniczych. Strażacy z powodu nieustających wyjazdów są przemęczeni. Oby nie doszło do sytuacji, że wybuchnie pożar jakiegoś budynku a jednostki zaangażowane w gaszenie traw nie dojadą na czas.

W środę 9 maja druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Żeglec zorganizowali pokaz dla uczniów szkoły podstawowej. Zaprezentowano wyposażenie naszej jednostki w tym oczywiście jej dumę czyli niezastąpionego Stara, który dociera w te miejsca gdzie inne wozy bojowe się nie zapuszczają.

Strażacy OSP z Żeglec w niedzielę 18 marca zamiast wypoczywać razem z rodzinami musieli walczyć ze skutkami nieodpowiedzialnego zachowania podpalaczy. Wyjechali tuż po ósmej rano na akcję, która trwała prawie 10 godzin. Brało w niej udział wiele jednostek z okolicy i nie tylko. Spłonęły bardzo duże obszary traw niejednokrotnie zagrażając mieniu. Brakuje słów do opisania bezmyślności sprawców.