• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

Długi sierpniowy weekend nie był udany dla drużyny Błękitnych. W piątek 15 sierpnia na własnym stadionie ulegliśmy Cisom Jabłonica Polska, a dwa dni później pokonała nas Iskra Iskrzynia. Pocieszeniem może być to, że obie drużyny pretendują do zajęcia wysokich lokat w tabeli obecnego sezonu, a my nie ponieśliśmy druzgocących porażek i stawialiśmy im opór. Trzeba szybko otrząsnąć się po tych porażkach i zacząć zdobywać kolejne punkty w klasie B.

 

15.08.2014   Błękitni Żeglce 1 - 3 Cisy Jabłonica Polska   więcej...

17.08.2014   Iskra Iskrzynia 2 - 0 Błękitni Żeglce   więcej...

W najbliższy weekend Błękitni Żeglce rozegrają aż dwa spotkania w klasie B. Pierwsze w piątek 15 sierpnia, ponownie u siebie, tym razem z Cisami Jabłonica Polska, a w niedzielę 17 sierpnia udamy się na wyjazd do Iskrzyni, gdzie podejmiemy dobrze nam znaną z poprzedniego sezonu drużynę Iskry. Obydwa mecze o godzinie 13:00! Zapraszamy serdecznie do kibicowania!

Niedziela, 10 sierpnia 2014 godz. 13:00 - stadion w Żeglcach

I Kolejka B-klasy

Błękitni Żeglce - Florian Rymanów Zdrój-Deszno

Zbiórka zawodników 12:20 w szatni.

 

Coś o dzisiejszym rywalu.

KS Florian Rymanów Zdrój-Deszno


Klub Sportowy w Rymanowie Zdroju powstał w 2007 roku. Już pierwszy sezon w rozgrywkach ligowych (kl. "C") okazał się bardzo dobry dla nowo powstałego klubu. Florian w dwudziestu meczach zdobył 42 pkt. co dało mu awans do klasy "B". Jedyną drużyną która okazała się lepsza od KS-u był zespół LKS Łęki Strzyżowskie. W debiutanckim sezonie Florian wystartował również w rozgrywkach Pucharu Polski w której doszedł do II rundy. Po zwycięstwie w pierwszym meczu nad wyżej notowaną Szarotką Nowosielce 3:1 w drugiej rundzie tych rozgrywek zespół Floriana miał spotkać się z Przełomem Besko. Do tego spotkania jednak nie doszło ponieważ Rymanowianie nie posiadali aktualnych badań lekarskich. 
Debiutancki sezon w rozgrywkach klasy "B" okazał się również udany dla naszego niedzielnego rywala. Po zdobyciu 34 pkt. Florian zajął 9 miejsce w tabeli i bez trudu utrzymał się w tej klasie rozgrywkowej. 
Drugie podejście do PP ponownie zakończyło się dla Floriana na drugiej rundzie. W pierwszej ekipa z Rymanowa okazała się lepsza od Płomienia Zmiennica wygrywając z nim 1:0 natomiast w drugiej ponownie spotkała się z drużyną z Beska ulegając im 1:2. 
Sezon 2009/2010 to heroiczny bój o utrzymanie zakończony pełnym sukcesem. Florian zdobył 23 pkt i zajął 12 bezpieczne miejsce w tabeli. Po słabym sezonie 09/10 nasi przeciwnicy zajęli w kolejnym sezonie z 48 pkt. 2 miejsce w tabeli tuż za bardzo mocnym zespołem Markiewicza Krosno i uzyskali historyczny awans do klasy "A"! (tyle samo punktów miał również Beskid Równe jednak w dwu meczu lepszy okazał się Florian 4-2). Przygoda z klasą "A" dla Floriana trwa tylko sezon po zajęciu 13 miejsca wraz z Piastem Miejsce Piastowe Florian opuszcza klasę "A". P
o spadku z "A" klasy w kolejnym sezonie Florian zajął 8 miejsce w tabeli i bez trudu utrzymał się w tej klasie rozgrywkowej. Sezon 2013/2014 to dla Floriana gra o utrzymanie nie mal do końca rozgrywek. Ostatecznie KS utrzymał się w "B" klasie rzutem na taśmę po zajęciu 12 miejsca. Trzecie podejście do PP okazało się najsłabsze jak do tej pory. Florian rozgrywki rozpoczął od II rundy w której okazał się gorszy od Karpat Klimkówka ulegając temu zespołowi 0:1. Ostatnim sukcesem zespołu z Rymanowa Z. było zdobycie Pucharu Burmistrza Rymanowa.


Mecze do tej pory 

2008/2009 BŻ - Florian 1:7 - 1:1 

 


Friq


Niedziela, 10 sierpnia 2014 godz. 13:00 - stadion w Żeglcach

I Kolejka B-klasy

Błękitni Żeglce 3 - 0 Florian Rymanów Zdrój-Deszno

 

Skład:

Wolski Michał - Sajdak Jakub, Kozieł Stanisław, Wilk Michał (73' Wolski Adrian), Frużyński Arkadiusz - Gunia Tomasz, Kania Dominik, Rachwał Paweł (46' Gunia Modest), Grzesik Mateusz - Szymbara Tomasz (80' Doniek Kamil), Delimata Norbert (46' Czuchrzyński Krystian)

 

Bramki:

1:0 - Delimata

2:0 - Czuchrzyński

3:0 - Gunia T. (k)

Turniej siatkarskich "dwójek" o Puchar Prezesa BŻ.
Miejsce: Stadion do siatkówki za Domem Strażaka (trawiasty) , boisko SP Żeglce (asfaltowe) 

Data i godzina: 9 sierpnia 2014 godz. 14.30 

 


Regulamin

1. Lista startujących zostaje zamknięta po zgłoszeniu się 16 par. 
2. Startujący w turnieju zawodnicy jednej pary muszą pochodzić z jednej miejscowości. 
3. W turnieju wystąpić może maksymalnie 2 pary z jednej miejscowości (nie dotyczy par z Żeglec, które mają przydzielone 4 miejsca). 
4. Zgłoszenia przyjmowane są do piątku do godziny 14.00 na: 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
sms: 501 800 731 
facebook: Friku ST 
5. Po upłynięciu wyżej wymienionego terminu zgłoszenia nie będą przyjmowane. 
6. Mecze rozgrywane będą do dwóch wygranych setów do 15-u , ewentualny tie-break do 10-u. 
7. Wstępny system rozgrywek (przy zgłoszeniu się więcej niż 12 par): 
a) I runda przegrany odpada 
b) II runda przegrany odpada 
c) po wyłonieniu czwórki półfinalistów mecze każdy z każdym 
8. Turniej uzależniony jest od warunków pogodowych (w razie deszczu zawody przeniesione zostaną o tydzień wówczas obowiązywać będzie nowa lista zgłoszeniowa). 
9. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora turnieju. 

Friq