• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

Aśka to energiczna, wesoła i pozytywnie nastawiona do świata dziewczyna, która w ostatnim czasie musiała zmierzyć się z niespodziewanym ciosem. Przed świętami Bożego Narodzenia dostała poważnego wylewu, który spowodował częściowy paraliż jej ciała. Teraz czeka ją pracochłonna i kosztowna rehabilitacja. Zwracamy się do Was z prośbą o pomoc, która zapewni jej możliwość szybkiego powrotu do zdrowia i normalnego życia.

więcej informacji na stronie: http://krosno112.pl/aktualnosci/pozostale-informacje/item/1509-strazaczka-z-osp-glowienka-potrzebuje-pomocy

W minioną sobotę, 5 lipca 2014 roku odbyły się uroczystości z okazji 85-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Żeglcach. Świętowanie rozpoczęło się od Mszy Świętej w kościele parafialnym w Żeglcach o godz. 15:00, na której został poświęcony nowo zakupiony sztandar OSP. Następnie cały orszak przemaszerował z kościoła na plac koło remizy, gdzie nastąpiło przywitanie przybyłych gości, przedstawienie historii OSP w Żeglcach, uroczyste nadanie sztandaru przez przedstawicieli Związku OSP, a także nadanie odznaczeń zasłużonym dla żeglceckiej OSP. Po uroczystościach oficjalnych zaproszeni goście przenieśli się do budynku OSP na przygotowany poczęstunek.

Zarząd i druhowie OSP kierują serdeczne podziękowania dla wszystkich mieszkańców Żeglec, którzy przyczynili się do organizacji obchodów poprzez zakup pamiątkowych cegiełek rozprowadzanych w naszej miejscowości - bez waszej życzliwości nie udałoby się tego dokonać.


OSP Żeglce włącza się do charytatywnej akcji "Szlachetna paczka".

Druhowie wybiorą jedną z najbardziej potrzebujących rodzin ujętych w projekcie i wyposażą ją w produkty, o które dana rodzina prosi. A są to najczęściej: artykuły spożywcze, chemiczne, odzież i obuwie dla dzieci.

Wszystkich chętnych, mogących i chcących pomóc prosimy o włączenie się do naszej akcji.

W dniu 15 lutego 2014 roku o godzinie 16:00 w budynku OSP Żeglce odbędzie się zebranie sprawozdawcze za rok 2013. W programie spotkania m. in. omówienie działalności naszej OSP w ubiegłym roku, a także zaprezentowanie zakupionego niedawno sztandaru z myślą o obchodach 85-lecia, które odbędą się w lipcu.

Błękitni najlepsi w turnieju siatkówki o Puchar OSP Żeglce.

W sobotę na trawiastym boisku do siatkówki oraz na stadionie SP Żeglce odbył się pierwszy turniej siatkówki o Puchar OSP Żeglce. W zawodach wystartowało 7 drużyn z pięciu miejscowości. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy, z których do dalszych gier awansowali zwycięzcy (grali o pierwsze miejsce) oraz zespoły z
miejsc drugich (grały o miejsce trzecie).