• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

W meczu XVI kolejki DLH nasza drużyna podejmowała lidera ligi: zespół Gaz Metan Milcza (a tak na prawdę Dukla).

Faworytem tego spotkania był zespół z Dukli, co potwierdziło się już na początku meczu. Tuż po rozpoczęciu gry Kozieł wyrwał się na połowę rywali . Niestety stracił piłkę, ta trafiła do niepilnowanego przeciwnika, który zdobył pierwszą bramkę w meczu. Była to dopiero 13-ta sekunda meczu. Po stracie bramki nasi cofnęli się do obrony czyhając na kontry. Pierwsza z nich miała miejsce w drugiej minucie, niestety strzał Kozieła obronił bramkarz rywali. W 3-ej minucie po zagraniu Węgrzyna, Gunia będąc 3 metry przed bramką nie trafił czysto w piłkę i futbolówka przeszła obok bramki. W 4-ej i 5-ej minucie przeciwnicy stworzyli sobie dwie dobre sytuacje podbramkowe ale przegrali rywalizację z naszym bramkarzem. W 7-ej minucie bramkarza rywali strzałem z 5-u metrów próbował zaskoczyć Grzesik, co niestety mu się nie udało. W 8-ej minucie ze środka boiska Węgrzyn zagrał na prawo do wychodzącego na czystą pozycje Guni, który pociągnął z futbolówką około trzech metrów i strzałem z czuba (piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki) pokonał golkipera z Dukli doprowadzając do wyrównania!

Dzień 15 stycznia 2012 roku niestety nie będzie zapamiętany przez sympatyków Klubu HDK PCK Żeglce jako pozytywny. Choć w tym spotkaniu ulokowaliśmy nadzieję na przełamanie złej passy, nasza drużyna przegrała z Beskidem Równe 4-0 (3-0). Dały o sobie znać błędy, które wielokrotnie były analizowane. Nadal  prześladowała nas zmora w postaci nierozciągniętego na szerokość ataku. Podczas akcji ofensywnych zawodnicy byli zbyt blisko siebie aby wypracować sobie niezbędną przestrzeń do prawidłowego rozegrania piłki.

W piątek, 13 stycznia w Domu Strażaka w Żeglcach rozegrano mecz towarzyski pomiędzy klubem HDK PCK Żeglce a zaprzyjaźnionym LKS Tęcza Zręcin. Bardzo wyrównana rywalizacja zakończyła się minimalnym zwycięstwem krwiodawców 10-8. Nie oznaczało to końca wieczoru, gdyż jeszcze do późnych godzin zawodnicy trenowali po dłuższej przerwie świątecznej. Dziękujemy zawodnikom Tęczy za miło spędzony czas, mamy nadzieję, że jeszcze wielokrotnie wspólnie będziemy organizować podobne imprezy.

VIII kolejka
29.01.2012
HDK PCK Żeglce - UKS Szczepańcowa
Skarbek II Gogołów - Jasiołka Szebnie
GOSiR Iwonicz Zdrój - Cebulka II Warzyce
Tęcza Zręcin - pauza

W ramach 15 kolejki DLH nasza drużyna zmierzyła się z Iwełką Iwla. Ten punkt sezony trzeba szybko wymazać z pamięci. Nasi przegrali 8-1.

O postawie naszego teamu niewiele dobrego można napisać. W pierwszej połowie nasi zawodnicy oddali raptem dwa celne strzały (Kozieł i Gunia) na bramkę rywali i zaprezentowali się fatalnie. Przeciwnicy natomiast od samego początku grali dobrze i co chwile zagrażali naszej bramce. Do przerwy Iwełka głównie dzięki dobrej postawie Wolskiego zdołała nam wbić "tylko" 3 gole.