• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

 

Plan trasy Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym Żeglce 26.02.2017 r.

 

Bieg na 1963 m:

1. Start obok stadionu LKS „Błękitni” Żeglce (godz. 12.00),

2. Droga powiatowa P1850R (od wjazdu na stadion do Domu Strażaka w Żeglcach),

 

Poniżej przedstawiamy aktualną listę zarejestrowanych zawodników i zawodniczek Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym Żeglce 2017. Prosimy zawodników o sprawdzenie czy są obecnie zarejestrowani i znajdują się na liście, gdyż docierają do nas sygnały o sporadycznych problemach z rejestracją do Biegu.

Nadal posiadamy kilka wolnych miejsc.

 

 

W niedzielę 15 stycznia 2017 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała 25 raz, w Żeglcach po raz pierwszy. W programie imprezy na stadionie „Błękitnych” Żeglce odbył się turniej piątek piłkarskich natomiast później w Domu Ludowym koncerty zespołów Kontent i Utopia.

Pierwszy Orszak Trzech Króli w naszej miejscowości przeszedł już do historii. W piątkowy, mroźny poranek wielobarwny pochód ruszył ulicami Żeglec. W pochodzie nie zabrakło prawdziwych zwierząt; kucyków i owiec. Na czele Orszaku szedł Sołtys wsi, za nim Trzej Królowie, Święta Rodzina, aniołowie, przebrane dzieci, mieszkańcy Żeglec oraz innych miejscowości wśród których znalazł się m. in. Wójt Gminy Chorkówka, Skarbnik Gminy oraz Dyrektor GOK-u.

PZU S. A.

 

OGŁOSZENIE

 

PZU S. A. informuje Szanownych Klientów, że w dniu 17 stycznia 2017 r. (wtorek) w godzinach od 9.00 do 15.00 w Domu Strażaka w Żeglcach będą wznawiane ubezpieczenia:

- obowiązkowe budynków,

- dobrowolne budynków,

- inne majątkowe.

Orszak Trzech Króli

 

Żeglce - 6 stycznia 2017

 

Program:

- 10:30 zbiórka uczestników pod Domem Ludowym w Żeglcach i przemarsz do kościoła p. w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żeglcach

- 11:00 uroczysta Msza Święta

- 12:00 przemarsz Orszaku spod kościoła do Domu Ludowego

- 12:30 konkurs na najpiękniejszy strój orszakowy

- 13:00 Jasełka

Po jasełkach występ zespołu Kontent oraz wspólne śpiewanie kolęd i poczęstunek.

 

Organizatorzy: Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna, Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Karola Klobassy-Zrenckiego, Koło Gospodyń Wiejskich, Parafia Żeglce.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do drobnych  zmian w programie

 

 

 

Serdecznie zapraszamy !!!

Podkategorie