• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

Uwaga mieszkańcy! 

Jutro, tj. 07.08.2018 r. wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na odcinku Żeglce - Podlas. Utrudnienia będą spowodowane remontem pracami remontowymi (położenie nowej nawierzchni na tym odcinku). 

1 sierpnia o godzinie 17:00 Polska wstrzymuje oddech, zatrzymuje się. Jest to godzina „W”, godzina, o której 74 lata temu zaczęło się Powstanie Warszawskie i chociaż zdania dotyczące tego zrywu są nadal podzielone, to nam wypada o tym wydarzeniu pamiętać, żeby nie zniknęło gdzieś na kartach historii.

5 lat temu z inicjatywy Pań – Anny Szydło, Katarzyny Ziemiańskiej, Sabiny Janik i Małgorzaty Czelny powstało Niepubliczne Przedszkole Misiowo.

Dobiegły końca zmagania siatkarek w sezonie 2017/2018. Żeglecka drużyna w minionym sezonie uczestniczyła w rozgrywkach Powiatowej Amatorskiej Ligi Siatkówki Kobiet w których zajęła 3 miejsce. Poza zmaganiami ligowymi dziewczyny z BŻ wzięły również udział w dwóch turniejach: ''O Puchar Prezesa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Żeglce'' oraz ''O Puchar Dyrektora GOSiR Jedlicze''.
"Błękitne" w minionym sezonie (liga plus turnieje) odniosły 6 zwycięstw i doznały 8 porażek (stosunek setów 19-25, małe punkty 862-886).

W sobotnie popołudnie 21 lipca 2018 r. na stadionie Błękitnych odbyła się ósma edycja mistrzostw naszej miejscowości.

 

Jak co roku przejeżdżający przez Żeglce mogą zobaczyć na głównym skrzyżowaniu dróg tej miejscowości tablicę z napisem WOŁYŃ PAMIĘTAMY - 1943.

W Żeglcach (Wygoda) znaleziono papugę. Ptaszysko z utęsknieniem czeka na właściciela obiecując, że więcej już nie nawieje :-)

Papuga

Podkategorie