• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

W miniona sobotę amatorzy żegleckich wycieczek postanowili uczcić Dzień Dziecka w cudownych okolicznościach przyrody i udali się w Tatry. Celem naszej wyprawy była urocza i dostojna Kopa Kondracka o wysokości 2005 m n.p.m i górujący nad Zakopanem jego wysokość Śpiący Rycerz, który wznosi się na wysokość 1894 m n.p.m.

Opłaty za II ratę podatku rolnego i od nieruchomości pobierane będą w Domu Ludowym w Żeglcach w następujących dniach:
14 maja w godz 8:00-10:00 oraz 16:30-19:00
17 maja w godz 8:00-10:00

 

 

22 czerwca o godzinie 15:30 wystartuje V Bieg i Marsz Nordic Walking o Puchar Sołectwa Żeglce.

Trasa Biegu przebiegała będzie od Domu Strażaka w stronę południową, przez drogę powiatową, terenami leśnymi do drogi gminnej na Podlasie, następnie drogami  gminnymi  Zadwór i kompleks Iglopolu obok Szkoły Podstawowej im. Karola Klobassy – Zrenckiego, następnie drogą powiatową na parking przy Domu Strażaka gdzie zlokalizowana będzie meta.

W sobotnie popołudnie strażacy z Gminy Chorkówka świętowali swój dzień w Żeglcach. 

Rada Sołecka Wsi Żeglce serdecznie zaprasza wszystkich wielbicieli górskich wędrówek na wycieczkę w dniu 01 czerwca 2019 roku, na pierwszy w tym roku Tatrzański szlak.

Plan wycieczki:

4.00 - wyjazd spod Domu Strażaka w Żeglcach

8.00 - wyjście na szlak : Kuźnice - Hala Kondratowa - Kondracka Kopa (2005 m.n.p.m) - trasa około 9 godzin

około godz. 17.00 - wyjazd w drogę powrotną

około godz. 18.00 - obiadokolacja w Krościenku nad Dunajcem

Znalezione obrazy dla zapytania życzenia dla strażaka śmieszne

Św. Florian, żołnierz i męczennik, jest czczony w całej Polsce głównie jako patron podczas klęsk pożaru, powodzi i sztormów oraz patron strażaków. Ma to swoje źródło w XVI w., kiedy pożar strawił tę część Krakowa, w której znajduje się dzielnica Kleparz. Ocalała jedynie wystawiona na Kleparzu okazała świątynia, właśnie z relikwiami św. Floriana. Wspomnienie Św. Floriana obchodzimy w dniu 4 maja, kiedy to również obchodzony jest Dzień Strażaka.

Podkategorie