• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

10 sierpnia 2019 r. odbędzie się II Turniej Piłkarskich Legend Gminy Chorkówka. 

Więcej szczegółów na plakacie. 

Już w najbliższą sobotę odbędzie się dziewiąta edycja turnieju piątek piłkarskich o Mistrzostwo Żeglec. W turnieju biorą udział mieszkańcy naszej miejscowości lub osoby związane z nami. Zapraszamy wszystkich do udziału. Zgłoszenia drużyn przyjmuje Tomasz Serwa w prywatnej wiadomości na fb lub telefonicznie.

W ubiegłą sobotę 22 czerwca 2019 r. przy pięknej letniej pogodzie, odbył się V Bieg oraz Marsz Nordic Walking o puchar Sołectwa Żeglce.

Na starcie stanęło 56 zawodników - 36 osób wzięło udział w biegu i 20 osób w marszu.

22 czerwca o godzinie 15:30 wystartuje V Bieg i Marsz Nordic Walking o Puchar Sołectwa Żeglce.

Trasa Biegu przebiegała będzie od Domu Strażaka w stronę południową, przez drogę powiatową, terenami leśnymi do drogi gminnej na Podlasie, następnie drogami  gminnymi  Zadwór i kompleks Iglopolu obok Szkoły Podstawowej im. Karola Klobassy – Zrenckiego, następnie drogą powiatową na parking przy Domu Strażaka gdzie zlokalizowana będzie meta.

Uprzejmie informujemy mieszkańców, że worki na odpady segregowane na II półrocze 2019 roku, wydawane będą w naszym sołectwie w dniu 25 czerwca 2019 roku w godz. 9.00-19.00 w Domu Ludowym.

W sobotnie popołudnie strażacy z Gminy Chorkówka świętowali swój dzień w Żeglcach. 

W miniona sobotę amatorzy żegleckich wycieczek postanowili uczcić Dzień Dziecka w cudownych okolicznościach przyrody i udali się w Tatry. Celem naszej wyprawy była urocza i dostojna Kopa Kondracka o wysokości 2005 m n.p.m i górujący nad Zakopanem jego wysokość Śpiący Rycerz, który wznosi się na wysokość 1894 m n.p.m.

Podkategorie