• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

Serdecznie zapraszamy !!!

W maju 2016 r. na potrzeby Sołectwa został zakupiony traktorek-kosiarka. Maszyna wykorzystywana jest do koszenia stadionu LKS Błękitni Żeglce, okolic kościoła, plebanii i cmentarza oraz obejścia Domu Strażaka wraz z placem zabaw, a więc miejsc, które służą wszystkim mieszkańcom Żeglec. Obsługą traktorka zajmują się Adrian Wolski, Modest Gunia, Paweł Rachwał i Franciszek Laskoś, a serwisuje go Tomasz Laskoś.

Traktorek ułatwia utrzymanie w należytym porządku wyżej wymienionych terenów naszej wioski. Dziękujemy również osobom, które wzięły na swoje barki obsługę traktorka i koszenie.

Jeśli posiadasz niepotrzebne:

- ubrania

- książki

- płyty

- przedmioty dekoracyjne

- rękodzieło

Dzisiaj rano w centralnym punkcie Żeglec pojawiła się tablica upamiętniająca jakże bolesną kartę historii - Rzeź Wołyńską. Oddolna inicjatywa anonimowego mieszkańca naszej miejscowości wywołała spory odzew, redakcja zeglce.pl odebrała wiele głosów poparcia dla koncepcji upamiętnienia ofiar tych jakże tragicznych wydarzeń. Jutro, 11 lipca, mija kolejna rocznica "krwawej niedzieli". 73 lata temu ukraińscy bandyci doprowadzili do kulminacji fali zbrodni na narodzie polskim, która trwała od lutego 1943 roku. Był to najtragiczniejszy dzień drugiej Wojny Światowej. Tylko w lipcu owego roku ofiarami mordów padło przynajmniej 17 tysięcy Polaków.

Zachęcamy wszystkich do upamiętnienia rocznicy tych tragicznych wydarzeń. Wywieśmy flagi, weźmy udział w uroczystościach i przede wszystkim pamiętajmy i nie pozwólmy zapomnieć. Można też pomóc w dokończeniu filmu Wojciecha Smarzowskiego "Wołyń". Szczegóły na stronie internetowej projektu.

Piłkarskie emocje związane z Mistrzostwami Europy już za nami. Drużyną, która sięgnęła po trofeum była Portugalia, z którą, po rzutach karnych, przegraliśmy w ćwierćfinale.

 

Każdemu meczowi polskiej reprezentacji towarzyszyły dość spore emocje, które mogliśmy dzielić wspólnie.

Dotacje dla mieszkańców na odnawialne źródła energii .

http://chorkowka.pl/index.php/2016/06/21/4266/

Obwieszczenie Zarządu Województwa Podkarpackiego

http://chorkowka.pl/wp-content/uploads/2016/06/image0145.pdf

Apel do mieszkańców Gminy Chorkówka

http://chorkowka.pl/index.php/2016/06/24/apel-do-mieszkancow-gminy-chorkowka/

źródło informacji www.chorkowka.pl

Zawiadomienie nr 1

Wójt Gminy Chorkówka zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców Gminy Chorkówka o wykaszanie rowów przydrożnych przyległych do nieruchomości zamieszkałych, jak również przycinanie konarów i gałęzi drzew zwisających nad przestrzenią pasa drogowego. Gałęzie drzew i krzewów rosnących przy drogach często ograniczają widoczność, co zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego. W związku z powyższym prosi się właścicieli nieruchomości o dokonanie zabiegów pielęgnacyjnych polegających na podcięciu gałęzi krzewów i drzew zwisających nad drogami.

Mając powyższe na uwadze oraz dbając o bezpieczeństwo i estetykę gminy proszę o zrozumienie i podjęcie działań w tym zakresie.

Zawiadomienie nr 2 link: http://chorkowka.pl/wp-content/uploads/2016/07/image0157.pdf

Lwów to miasto, gdzie ślady polskości można spotkać na każdej ulicy, sprzedawcy biegle posługują się językiem polskim, a mnogość zabytków nieustannie zachwyca. Miejsce bardzo kolorowe, pełne kontrastów, dla niektórych zaniedbane, ale niezmiennie piękne. Tak w skrócie można scharakteryzować Lwów. Warto dodać, że na dokładne zwiedzenie tego miasta potrzeba od 5 do 7 dni.

 

Nasza wycieczka rozpoczęła się od wizyty na Cmentarzu Łyczakowskim, gdzie przystanęliśmy nad grobami Marii Konopnickiej, Stanisława Bełzy (autora Katechizmu polskiego dziecka), Edmunda Riedla. Następnie udaliśmy się do części wojskowej tej nekropolii czyli na Cmentarz Orląt Lwowskich, na którym spoczywają doczesne szczątki wielu bardzo młodych ludzi (niektóre źródła podają, że najmłodszy uczestnik mógł mieć 9 lat), którzy zginęli w walkach w obronie Lwowa.

Podkategorie