• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

 

Kiedy zaczynaliśmy nasza przygodę z Orszakiem Trzech Króli marzyliśmy, aby przy kolejnych edycjach brakowało miejsc na sali w Domu Ludowym i chociaż na chętnych do oglądania naszych występów nie brakowało nigdy, to w tym roku frekwencja była rekordowa; nie dość, że brakło miejsc siedzących, to i o stojące było trudno.

Mizerna cicha, stajenka licha,

Pełna niebieskiej chwały.

Oto leżący przed nami śpiący

W promieniach Jezus mały...

Zapraszamy do obejrzenia zwiastuna relacji z Jasełek w Żeglcach

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żeglce "Że Chcę" serdecznie zaprasza na  wystawę pt. "Żeglce naszych Przodków - Wojenne zawieruchy".

Już po raz CZWARTY Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w naszym Sołectwie.

Miło nam poinformować że OSP Żeglce przyłączyło się do akcji MISIE RATOWNISIE

Już po raz 4 ulicami Żeglec przejdzie Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji na plakacie oraz stronie wydarzenia. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, sportowców i nie tylko, do wzięcia udziału w II Biegu Charytatywnym dla Joli i Jasia. Do biegu tego aktywnie włączyło się nasze Stowarzyszenie, które serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców. Imprezę rozpoczynamy o godz 17.00 startem z KBC Chorkówka, następnie w asyście jednostek OSP z terenu naszej gminy, bieg uda się ulicami naszej miejscowości do Zręcina, Świerzowej Polskiej, Szczepańcowej, by powrócić na ulice Zręcina i udać się w kierunku Chorkówki. Całość zakończona zostanie na Kompleksie Boisk Sportowych w Chorkówce. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Bieg odbywał się będzie w tempie treningowym. Mieszkańców naszego sołectwa prosimy o wyjście podczas biegu na trasę, doping i wsparcie tego szczytnego celu. Biegaczy prosimy o zabraniem ze sobą latarek czołówek. Po zakończeniu biegu zapraszamy na ciepły posiłek.

 

Podkategorie