• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg
Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
Jan Paweł II

Zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Żeglcach serdecznie zaprasza wszystkich członków oraz sympatyków na zebranie sprawozdawcze. 

Już po raz trzeci ulicami Żeglec przejdzie Orszak Trzech Króli. Więcej informacji na plakacie oraz na facebook'u, gdzie staramy się na bieżąco relacjonować przygotowania do tego wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy na zabawę karnawałową. Szczegóły na plakacie.

3 marca 2019 r odbędzie się VII edycja ogólnopolskiego Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropemwilczym 2019. Nasze sołectwo po raz trzeci przystępuje do organizacji tego Biegu.

Głównym organizatorem Biegu jest Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żeglce "Że Chcę", a współorganizatorami Rada Sołecka, Ochotnicza Straż Pożarna, LKS "Błękitni", Radna Wsi Żeglce.

W poniższych linkach znajdują się formularze zgłoszeniowe do poszczególnych kategorii Biegu i szczegółowe informacje dotyczące Biegu:

Szanowni Mieszkańcy Gminy Chorkówka rozbłyśnie pierwsza gwiazdka, zanim zaczniemy dzielić się opłatkiem, mam przyjemność życzyć Wam miłych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie najbliższych, wśród tych, którzy są na dobre i na złe.

Film

Za nami kolejny, trzeci Orszak Trzech Króli w Żeglcach. Wydarzenie to na stałe wpisało się do żeglcekiego kalendarza imprez kulturowo – rozrywkowych i chociaż jeszcze w sobotę wszyscy z niepokojem patrzyliśmy na surową i nieprzewidywalną zimową aurę, to w niedzielę z niepokojem spoglądaliśmy czy wystarczy miejsc na sali w Domu Ludowym w Żeglcach. Takich tłumów chyba nikt się nie spodziewał.

Święta Bożego Narodzenia to jedyny taki czas w roku, kiedy wszystko zatrzymuje się w miejscu. Milkną spory,cichną waśnie, zwalniamy tempo. Cały zgiełk i harmider przedświątecznych przygotowań odchodzi na bok, a skupiamy się na Maleńkim Dzięciątku, które przychodzi i każdemu z nas przynosi radość i miłość. Przynosi nam nadzieję na lepsze jutro, na lepszego każdego z nas.  Z okazji tych Świąt przyjmijcie od nas najserdeczniejsze życzenia. Niech Wigilia i Święta upłyną spokojnie i radośnie, niech Wasze marzenia zamienią się w rzeczywistość, a sukcesy przerosną oczekiwania. Niech ta magiczna Noc przyniesie Wam spokój, radość i miłość, a Nowy 2019 ROK obdaruje pomyślnością  i szczęściem.

Pełnych szczęścia, miłości i radości Świąt życzą: Radni - Iwona i Stanisław, Rada Sołecka oraz przedstawiciele wszystkich organizacji działających na terenie naszej miejscowości.

Najpiękniejsze życzenia bożonarodzeniowe 2018 i świąteczne wierszyki

Podkategorie