• 1.jpg
  • 2.jpg
  • 3.jpg
  • 4.jpg
  • 5.jpg
  • 6.jpg

Już po raz 4 ulicami Żeglec przejdzie Orszak Trzech Króli. Serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji na plakacie oraz stronie wydarzenia. 

Mizerna cicha, stajenka licha,

Pełna niebieskiej chwały.

Oto leżący przed nami śpiący

W promieniach Jezus mały...

Ochotnicza Straż Pożarna w Żeglcach informuje, że w najbliższych dniach ulicami naszej miejscowości przejdą strażacy, którzy będą roznosić strażackie kalendarze. 

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Żeglce "Że Chcę" serdecznie zaprasza na  wystawę pt. "Żeglce naszych Przodków - Wojenne zawieruchy".

Uprzejmie informujemy mieszkańców, że worki na odpady , naklejki na worki oraz harmonogramy odbioru odpadów na rok 2020 wydawane będą w naszym sołectwie w dniu 18 grudnia 2019 roku od godz. 9.00 do 19.00 w Domu Ludowym. 

Szczegóły link poniżej:

http://chorkowka.pl/index.php/2019/12/04/zawiadomienie-8/

Źródło:www.chorkowka.pl

 

Miło nam poinformować że OSP Żeglce przyłączyło się do akcji MISIE RATOWNISIE

W uzupełnieniu poniższego GOPS prosi o zgłaszanie się również w poniedziałek tj 2 grudnia w godz 8-16, oraz w dniach środa, czwartek i piątek (4-6 grudnia) w godz 8-12. We wtorek skierowania nie będą wydawane. W kolejnym tygodniu prosimy o zgłaszanie się w dniach 11 i 12 grudnia w godz 8-12. Na tym zapis zostanie zakończony.

Uprzejmie informujemy, że mieszkańcy naszego sołectwa zainteresowani otrzymaniem pomocy żywnościowej, proszeni są o zgłaszanie się od dnia 27 listopada 2019 w godzinach 8-13 do GOPS w Chorkówce, celem wypełnienia skierowań. Kryterium dochodowe na jednego członka rodziny wynosi 1056 zł, a dla osób samotnych 1402 zł. Należy zabrać ze sobą zaświadczenie o dochodach za miesiąc październik, w przypadku emerytów/rencistów wystarczy ostatni odcinek renty/emerytury.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, sportowców i nie tylko, do wzięcia udziału w II Biegu Charytatywnym dla Joli i Jasia. Do biegu tego aktywnie włączyło się nasze Stowarzyszenie, które serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców. Imprezę rozpoczynamy o godz 17.00 startem z KBC Chorkówka, następnie w asyście jednostek OSP z terenu naszej gminy, bieg uda się ulicami naszej miejscowości do Zręcina, Świerzowej Polskiej, Szczepańcowej, by powrócić na ulice Zręcina i udać się w kierunku Chorkówki. Całość zakończona zostanie na Kompleksie Boisk Sportowych w Chorkówce. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Bieg odbywał się będzie w tempie treningowym. Mieszkańców naszego sołectwa prosimy o wyjście podczas biegu na trasę, doping i wsparcie tego szczytnego celu. Biegaczy prosimy o zabraniem ze sobą latarek czołówek. Po zakończeniu biegu zapraszamy na ciepły posiłek.

 

Przepraszamy, ale w związku z brakiem miejsc zapisy na zabawę sylwestrową zostały zakończone

 

 

Podkategorie